VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 August 2021 21:40:46

0 Yorum

Kez Okundu.

Doğan Bekin Politik Adam’da Tunus’u Konuştu

Doğan Bekin Politik Adam'da Tunus ve Dış Politika'yı değerlendirdi.

h24/ Politik Gündem Dış Politika

Yeniden Refah partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Doğan BEKİN Usta gazeteci ve yazar Fehmi ÇALMUK'un moderatörlüğünde BBK TÜRK TV nin Politik Adam programın akonuk oldu.

 

Politik Adam Fehmi Çalmuk:

Hassaten belirtmek istiyorum Evet bugün bizi izleyenler yoğun bir şekilde özellikle yeniden Refah Partisi mensuplarının sosyal medyada değerli yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan bekin beyin bizim programa konuk olacağını duyanların müthiş bir etkileşimi oldu.

Bizi izleyen değerli izleyiciler eder saygılarımı sevgilerimi sunuyorum,  sevgili Doğan Bekin Hoş geldiniz efendim yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı.

Doğan bekin dediğimiz zaman aklıma hem merhum cennet mekan Necmettin Erbakan hocamız geliyor hem de rahmetli merhum eski devlet bakanlarımızdan Fehim ADAK  Bey geliyor Fehim Adak deyince, yeni Doğan  beyin şöyle bir özelliği var bildiği dil sayısını bende karıştırıyorum 16mıydı Evet 6 tane dile hakim karşımızda diplomasiye dış politikaya hakim bir isim var.

Yıllarca tecrübesini belki olarak üniversite değil ama Necmettin Erbakan yanında profesörlük tezini verdiğinde vereceğimiz ilk dış politika uzmanı ve bugün de Dr Fatih Erbakan'ın genel başkanının yaptığı yeniden Refah Partisi'nin milli görüşün en önemli kalelerinden biri olan yeniden Refah Partisi'nin dış politikadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı

Bugün politik adamı konut Ettik Belki de değerli yüreklerimizin ifadesiyle bu hafta yeniden Refah Partisi haftası çünkü geçen cuma da sayın genel başkan Fatih Erbakan Bey Türk ekranlarının konuğuydu Doğanbey Türkiye'deki iş politikadaki birçok gelişme var ama ben zaten dizi özellikle Sonuçta Geçen hafta içinde meydana gelen Cumhurbaşkanlığı tarafından kanun ile ilgili bir kanun maddesi Yani bir anayasal darbeyle ilgili konuşmaya davet ettim .

Doğan bey Tüm İslam dünyasının çok iyi biliyorsunuz afganistan'ı da konuşacağız bu ülkeler arasında birçok kere mekik  dokudunuz gittiğiniz geldiniz Tunus  Hadise sıradan bir cumhurbaşkanının Bir Sabah kalkıp canınız sıkılıp da bay anayasanın şu maddesinin tüketmemiz gereken bir konu diye ortaya çıkmış konu değil bizim hemen hafızamızda Ne var,  bir Arap baharı var Arap baharı'nın Tunus'tan başlaması ve İslam coğrafyasını neredeyse Barut kokan Ateş kokan yıkım haline getiren bir senaryonun sonuçlarını görmemiz bakımından Tunus hadisesi çok önemli Biz Tunus'un konuşmak için davet ettik şimdi değerli izleyicilerimiz için şunu anlatmamız lazım Tunus meselesi nedir?

 

Doğan Bekin

Öncelikle uzun yıllara dayanan bir Kardeşliğimiz var zati  alinizle ve Burada sizin moderatörlüğünü üstlenen televizyonunun politik Adam  programında yer almak dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Sizlere yayın hayatında da başarılar diliyoruz. Gerçekten sizin gibi donanımlı Usta yetenekli ve Türkiye'nin Ender yetişen bir gazetecinin misyonunu üstlenmesi de Türkiye açısından ayrı bir katkı olarak görüyoruz.

 sizinle kıymetinizi Değerinizi en iyi bilen ve yakından tanıyan kardeşiniz olarak bunları ifade ediyorum, yıllara dayanır bir dostluğumuz var .

Şimdi öncelikle Tabii Türkiye bir orman yangını yaşıyor bu tesadüfi bir olay değildir asıl  olaylara indirgemede Millet Meclisi gerekiyor burada çok 1960'lardan başlayarak ifade omuydunuz önemli hususlar var bunların Tabii geniş boyutlu olarak ele alınması ve sadece bu olaya yeltenen maşaların değil de ama unsurlarında tespit edilip gerekli tedbirlerin alınmasında fayda görüyoruz .

Burada da birbirimizi suçlamak yerine bunu Türkiye'nin mi bekasına yönelik bir hamiledir. İşbirliği ve el birliği içerisinde olmanızda fayda var orman yangınında da birbirimizi suçlayarak bir sonuca varmamız asla mümkün gözükmemektedir.

ölenlere Allah'tan rahmet diliyoruz yaralılara Allah'tan şifalar diliyorum.

İnşallah en kısa sürede bu yangında döndürülecektir

  Tunus'ta Aslında beklenmedik gibi gözüken bir sivil darbe girişimi oldu Fakat bunun ayak sesleri çok önceden geliyordu.Kıbrıs'ta Cezayir'de mutlak suretle böyle bir hareketinde yapılacağını söylüyorduk.

 

Çerçevesini ortaya koyduktan sonra onu net bir şekilde ortaya çıkacaktır ve benim görüşüme göre Tabii bu açıklama yaptıktan sonra bu darbe girişimi sadece Tunus'a yönelik diyet aynı zamanda Türkiye'ye yönelik bir darbe girişimi olmuştur onun dedim seni bunun nedeni nedir Ben de şimdi gideceğim şimdi maç sonunda Sait cumhurbaşkanı Bu App Secret dediğimiz Çok gizli bir belge hazırladı anayasanın 80 inci maddesine göre ve bu darbeyi maç sonunda yapmayı düşünüyorduk fakat attı onun başdanışmanından birisi bu belge sızdırması üzerine bu girişim akamete uğradı ve kendisi bunu yan anlayamadım bütün baskılardan sonra 4 gün sonra bunu doğrulamak durumunda kaldı bu ifade etmekte fayda görüyoruz ve yapılan 25 Temmuz darbesi de içerdiği maddeler bakımından aynı şeyleri ihtiva etmektedir şimdi biliyorsunuz Türkiye ile 1 arasında yakınlaşma var Kıta sahanlığı anlaşması yapıldı ve Libya ile yapılan anlaşma Doğu Akdeniz'de Avrupa Birliği ve Yunanistan tarafından bir cendereye alınmasının önünü açan bir de anlaşma oldu

 Yunanistan tarafından hazırlanmış olan Sevilla haritası vardı bu sebil'de haritasının amacı Meis Adası bizim yakınımızda olan onu öngörerek ten Türkiye'yi Antalya Körfezi'ne sıkıştırma filan mıydı bu planı anlaşma ile boğuştu ve Doğu Akdeniz'de Münhasıran Doğu Akdeniz'de tam hakimiyetini Ortaya koymuş oldu burada bir atak itiraf hükümetinin rolü çok önemlidir

Çünkü biliyorsunuz Ben gazi dermokim olan halife hafter Düşmek üzere ettiği Türkiye hükümeti ile kurduğu ilişkiler sonucunda daha sonra Tunus ve Cezayirli de yanına alarak dan burada halife haftanın Bütün planlarını ortadan silmiş oldu ve nüfus yoğunluğu bakımından gibi yanın en yoğun olduğu bölge bırakmamış bölgesidir

şimdi diyeceksiniz ki Tunus'ta cezayirin en önemli Libya'nın batıya açılan kapısında biliyorsunuz Tunus'ta cezayir sınırı var Türkiye bu hedefe ulaşmak için orada bazı yönetime askeri teçhizat yardımı yaptığı zaman Tunus ve Cezayir üzerinde karayoluyla strateji bakımından çok büyük öneme sahip olan Tunus'un mutlak suretle yönetimsel olarak iş başından uzaklaştırılması gerektiğini mevcutta yürütmenin gerektiğine karar verildi.

 Tunus'un ekonomik darboğazı pandemi den dolayı yaşanan sıkıntılar da gözaltına alınarak burada bir darbe yapıldı

Cumhurbaşkanı tarafında ve Cumhurbaşkanı kazacağız arayla yaptığı açıklamalarla Aynen bizim daha önce 1960-1980 ele darbe de iş başına gelen generallerin

 

 

Yeniden Refah Partisi’nden ittifak açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, kendilerini Cumhur ve Millet ittifaklarında değil, Milli Görüş çizgisinde konumlandırdıklarını söyledi.

Yeniden Refah Partisi’nden ittifak açıklaması

Çalmuk’un ‘Kendinizi Cumhur ve Millet ittifaklarından hangisine yakın görüyorsunuz?’ sorusuna Bekin ‘Biz kendimizi Milli Görüş çizgisinde konumlandırıyoruz. Bu çizgi de hayra motor, şerre frendir’ diye cevap verdi.

İktidarın Cumhur İttifakı’ndan olmayan kesimleri dışladığını belirten Doğan Bekin, ‘Peki CHP listesinden vekil seçtirir misiniz?’  sorusuna ise şöyle cevap verdi:

“Milli Görüş, Erbakan hocamızın söylediği gibi başkalarına vagon olmaz. Bir şey olacaksa bu Milli Görüş çatısı altında olur.” dedi

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER