VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 31 October 2021 01:48:01

0 Yorum

Kez Okundu.

Dilipak CB adaylarını sıraladı!

 

 

Abdurrahman Dilipak CB adaylarını sıraladı! Hesapta olmayan bir isim

Abdurrahman Dilipak, olası Cumhurbaşkanlığı adaylarının isimleri çarpıcı sözlerle sıraladı. Dilipak, "Hesapta olmayan bir başka isim de ortaya çıkabilir dereyi görmeden paçayı sıvamamak gerekir" dedi.

Abdurrahman Dilipak CB adaylarını sıraladı! Hesapta olmayan bir isim

 

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, katıldığı Youtube yayınında olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve erken seçim tarihi hakkında görüşlerini paylaştı. Dilipak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanlığı adaylığı için de konuştu. Dilipak, “Kılıçdaroğlu'nu destekleyen birileri var aslında. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenlerin çoğunun karizmatik liderliğinden değil onun sosyolojik tabanının pek güçlü olmadığı için etrafını çevreleyenler onun üzerinden bu markayı kullanarak birtakım siyasi hedeflere doğru ilerlemek istiyorlar. Yani arı beyi gibi Kılıçdaroğlu kullanmak istiyorlar ama Kılıçdaroğlu'nun toplumda çok fazla karşılığı yok. Hatta siyasi ortamın gerilmesine de yol açabilir.” dedi.

Abdurrahman Dilipak, CHP’de İlhan Kesici isminin de ön plana çıkabileceğini söyledi. Dilipak, “Bana kalırsa elbette bunlardan birisi de olabilir ama bunlardan birisi şimdiden belirlenip onun üzerinde bir takım hesaplar yapılıyor değil bunların hepsi mümkün. Hiçbiri olmayabilir. Hesapta olmayan bir başka isim de ortaya çıkabilir dereyi görmeden paçayı sıvamak gerekir. Doğmadık çocuğa don biçmek olmaz.” ifadelerini kullandı.

 

Dilipak’ın çarpıcı değerlendirmeleri şöyle:

“Bayram değil, seyran değil, şimdilik en azından seçimde yok ufukta. Daha anayasa değişikliği yapılacak, siyasi partiler yasası değişecek, seçim yasası değişecek, barajlar yeniden konuşulacak. Dar bölge konusu gündeme gelecek. Resmi tarih 2023 ama şimdiden seçim sanki gelecek yılın ortalarında olacakmış gibi birileri topluma bu yönde mesaj vermeye devam ediyor. Hatta Kılıçdaroğlu konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nu destekleyen birileri var aslında. Kılıçdaroğlu’nu destekleyenlerin çoğunun karizmatik liderliğinden değil onun sosyolojik tabanının pek güçlü olmadığı için etrafını çevreleyenler onun üzerinden bu markayı kullanarak birtakım siyasi hedeflere doğru ilerlemek istiyorlar. Yani arı beyi gibi Kılıçdaroğlu kullanmak istiyorlar ama Kılıçdaroğlu'nun toplumda çok fazla karşılığı yok. Hatta siyasi ortamın gerilmesine de yol açabilir.

Düşünün yani bir yanda Tayyip Erdoğan bir yanda Kemal Kılıçdaroğlu. Siyasi ortam çok gerilir ve bu birileri de bu gerginliği çatışma vesilesi olarak kullanmak isteyebilir. Onun için dikkat etmek gerekiyor. İlk ortaya çıkan adayların ben gerçek adaylar olduğunu sanmıyorum. Piyasayı test ediyorlar. Zaten bir sürü parti var ortada. Kendi aralarında uzlaşması o kadar kolay da değil ama günler yaklaştıkça elleri mahkum birisi üzerinde uzlaşmaları gerekecek. O da çok böyle uç birisinin olmaması hatta Kılıçdaroğlu'nun mesajlarına bakarsanız yani toplumun üzerinde mutabakat yapabileceği hatta siyasi yönü ağır basmayan bir kişilik de olabilir gibi. Bir takım mesajlar veriyor. Ne bileyim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da da geçiyor. Çünkü o daha sağ bir gelenekten gelen biri. İmamoğlu, Karadeniz lobisini acaba arkasında takabilir mi? İmamoğlu'nun adı da geçiyor ama Meral Akşener, başbakan olacağım diyor. Belki Cumhurbaşkanı adayı da gösterilebilir. Tabi Abdullah Gül faktörü de var. Bir x faktör olarak... İlhan Kesici faktörü de var. Yani bir hibrit model olarak sağ lider olması düşünülen biri sol bir partide, sol olduğu söylenen bir partide uzun yıllar siyaset yaptı. İşte Türkiye'nin birleştirici bir aktörü politika aktörü olarak İlhan Kesici radikal de olmayan batıyla da iyi geçinen ama Anadolu'dan gelen Süleyman Demirel ailesiyle akrabalık ilişkileri olan, ekonomiden anlayan bir profil olarak İlhan Kesici adı da öne çıkabilir. Bugünden bu tartışmaların maksadı sadece piyasayı test etmek yani alerji testi gibi belli isimler siyasi arena test ediliyor. Bana kalırsa elbette bunlardan birisi de olabilir ama bunlardan birisi şimdiden belirlenip onun üzerinde bir takım hesaplar yapılıyor değil bunların hepsi mümkün. Hiçbiri olmayabilir. Hesapta olmayan bir başka isim de ortaya çıkabilir dereyi görmeden paçayı sıvamamak gerekir. Doğmadık çocuğa don biçmek olmaz.” 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER