VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 January 2022 03:50:05

0 Yorum

Kez Okundu.

Deva’dan Götür.com

 DEVA Partisi'nden 'alışveriş' sitesi: Götür

DEVA Partisi'nden 'alışveriş' sitesi: Götür Google Haberlere Abone ol Deva, 'Götür Sanal Market' isimli bir site hazırladı: 8 sene evvel sepetimizi doldurduğumuz fiyatlarla bugünküler arasında büyük bir açlık var.

Hangi üründe ne kadar götürdüler?

 Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, “Götür Sanal Market” isimli bir reklam filmi yayınlandı ve “gotursanalmarket.com” adresli bir 'alışveriş' sitesini yayına aldı.

Sitede Genel Başkan Ali Babacan’ın Başbakan Yardımcısı olduğu 2013 yılı ile 2021 yılındaki market fiyatları karşılaştırıldı. Yüksek fiyat artışlarına dikkat çekilen videoda “Birileri evine 3-5 maaş götürürken, vatandaş ekmek kuyruklarında bekliyor” denildi.

Sitede “gıda”, “teknoloji” ve “bebek ürünü” kategorilerinde alışveriş seçenekleri yer alıyor. Ödeme ekranında ise “Babacan Dönemi Sepeti 2013” ve “Partili Cumhurbaşkanı Sepeti 2021” seçenekleri sunuluyor. Kullanıcılara “Hangisiyle ödemek istersin?” sorusu soruluyor.

Sitede yer alan bazı ürünlerin 2021 yılına göre fiyat farkları ise şöyle aktarılıyor: “Gıda sepetinde; makarna, süt, beyaz peynir, ay çiçek yağı, salatalık ve ampul yer alıyor. Bu sepetin toplam tutarı Babacan döneminde 34 lira 65 kuruş iken 2021 yılında 87 lira 65 kuruşa yükseliyor. Teknoloji sepetinde; bilgisayar, tablet, oyun konsolu ve cep telefonu ekipmanları bulunuyor. Babacan döneminde 3 bin 931 liraya alınabilecek bu sepetin 2021 yılındaki fiyatı 19 bin 707 lira. Toz bebek maması, tuvalet kâğıdı ve bebek bezinden oluşan üçüncü sepetin Babacan döneminde 56 lira 36 kuruşa satın alınabileceği görülürken, bu rakam 2021 yılında 153 lira 14 kuruşa çıkmış durumda.” İnternet sitesinde şu ifadeler yer alıyor: “Bundan sadece 8 sene evvel sepetimizi doldurduğumuz fiyatlarla bugünküler arasında büyük bir açlık var.

Yoksullaşıyoruz. Satın alamıyoruz. İktidar gemisindeki birileri evine 3-5 maaş götürürken vatandaş bayat ekmek kuyruklarında bekliyor.

Kötü yönetim hem bugünümüzü hem yarınımızı uçurumdan aşağı doğru götürüyor. Ama Türkiye’nin haysiyetli insanları özgür ve zengin bir ülkede yaşamayı hak ediyor. Tıpkı eski Babacan döneminde olduğu gibi. Babacanlı günler, yeniden, çok daha güçlü şekilde çok yakında.” 

 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER