VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 11 January 2023 08:48:02

0 Yorum

Kez Okundu.

Demirtaş’tan 6’lı Masaya Eleştiri

Selahattin Demirtaş’tan altılı masaya eleştiri: Tarikat partileriyle görüşüyorlar, HDP’ye 3 maymunu oynuyorlar

Demirtaş'tan 6'lı Masaya Eleştiri

H24/SİYASET 

Demirtaş'tan Altılı Masa'ya: Küçük tarikat partisiyle bile görüştüler, HDP'ye gelince...

Selahattin Demirtaş'tan Altılı Masa'ya HDP tepkisi: TBMM'nin üçüncü büyük partisiyle konuşmaktan çekinen veya buna tenezzül bile etmeyen bir muhalefet, Türkiye'ye nasıl demokrasi getirebilir ki?

 6 yıldan uzun bir süredir Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Altılı Masa'nın partisine karşı tavrına tepki gösterdi.

HalkTV'den Şirin Payzın'ın sorularını yanıtlayan Demirtaş, HDP'nin "kendi adayını çıkarması" açıklamasını değerlendirdi, kendisinin aday olup olmayacağı konusuna yanıt verdi.

'HDP'NİN TALEBİ ATLA DEVE DEĞİL'

Demirtaş özetle şunları söyledi: - HDP bir buçuk yıldır belki de yüzden fazla kez Altılı Masa'ya çağrı yaptı. "Gelin konuşalım, tartışalım, ilkeler üzerinde anlaşalım" dedi. Peki Altılı Masa'dan bu çağrılara tek bir resmi yanıt geldi mi?

Maalesef hayır. - Altılı Masa'nın son toplantısının sonuç bildirgesinde HDP hakkında hazine yardımına bloke konulması kararına dair tek cümle yer aldı mı?

Ne yazık ki hayır. Altılı Masa bileşenleri çeşitli partilerle, küçük tarikatın partisiyle bile resmi görüşmeler yapabiliyor ama iş HDP'ye gelince üç maymunu oynuyorlar. Bu yaklaşım tabanımızda, bizde ötekileştirme, hakaret gibi algılanıyor haklı olarak.

'HDP ORTAK ADAYDAN KAÇMADI'

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

HDP ortak adaydan kaçmadı, ki halen de kaçmıyor. Ortak adaydan kaçan, kaçınan Altılı Masa'dır. TBMM'nin üçüncü büyük partisiyle konuşmaktan çekinen veya buna tenezzül bile etmeyen bir muhalefet, Türkiye'ye nasıl demokrasi getirebilir ki? Bence sorun budur ve çözümü de bellidir. HDP'nin talebi atla deve değil, demokrasi ve barış istiyor

HDP. ALTILI MASA'YA ÇAĞRI 

Ben buradan Altılı Masa'nın tüm liderlerine çağrı yapıyorum: Hukuksuz bir şekilde kapatma tehdidiyle karşı karşıya olan HDP'yi ziyaret etmeli, demokrasi adına dayanışmanızı sunmaktan çekinmemelisiniz. HDP Genel Merkezi tüm misafirlerini saygıyla, büyük bir misafirperverlikle karşılayacaktır. İşte sadece bu bile diyalog, müzakere iş birliği için bir zemin yaratabilir. - Zaten HDP yetkilileri tüm açıklamalarında, kapılarının açık olduğunu belirtiyorlar. Birileri gelip de o kapıdan girmeyecekse HDP ne yapsın? Kapıyı söküp Altılı Masa'ya mı götürsün?"

'ADAYLIK' YANITI

13. CUMHURBAŞKANI OLACAK...

(Aday siz misiniz ya da kim olacak?)

Aday tartışmaları tüm yetkili kurullarımızda halen sürüyor. Adayın kim olacağına bu tartışmalar sonucunda karar verilecek. Adayımız, Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacak diyeyim ben de. Herkes öyle söylüyor, bizim neyimiz eksik ki? - Sizin oy eksiğiniz var' diyebilirsiniz, haklısınız. Ama bu eksiklik şu anda tüm adaylar için geçerli. HDP bu nedenle ortak aday için müzakere ve işbirliği istiyor zaten.

'BENİM YERİME SİZ YAZIN'

Demirtaş akşam saatlerinde Twitter hesabından bir paylaşım yaparak, takipçilerine "Merhabalar, Benim yerime siz bir tweet yazın, seçimin önemine ilişkin olsun. İçlerinden seçtiklerimi yarın retweet edeceğim" çağrısı yaptı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER