VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 October 2021 11:38:19

0 Yorum

Kez Okundu.

Demiröz Ekonomik Cokmu Kötü Beyler

Ekonomi Cokmu Kötü Beyler?

H24/Siyaset

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: Ekonomimiz çok mu kötü beyler?

Merkez Bankası'nın sürpriz faiz indirimi sonrası döviz kurları rekor kırarken AK Partili Vedat Demiröz'den ilginç bir açıklama geldi. 'Ekonomimiz çok mu kötü beyler?' diyen Demiröz, enflasyon ve kurun yüksek olduğunu ama kontrol altında tutulduğunu savundu.

Demiröz, "Allah aşkına, Türkiye'de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da 2 otomobilimiz var. Her evde 2-3 telefon var" dedi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) 21 Ekim’deki beklenmedik faiz indiriminin ardından Türk Lirası, dolar ve euro karşısında hızla değer kaybetmişti.

Dolar/TL peş peşe rekorlar kırarken, bugün itibariyle ise 9,6 seviyesinde. AK Parti Manisa İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ise yüksek enflasyonun sonucunda ortaya çıkan hayat pahalılığı cep yakarken ekonominin kötü olup olmadığını sordu.

'EKONOMİMİZ ÇOK MU KÖTÜ BEYLER?'

Türkiye'yi 60 yıldır Avrupa Birliği'ne almayan Avrupa ülkelerini eleştiren Demiröz, "Ekonomimiz çok mu kötü beyler?" diyerek şöyle devam etti:

ENFLASYON VE KUR YÜKSEK AMA HEPSİ KONTROL ALTINDA'

 Demiröz, şöyle devam etti: "Bugün Avrupa'da duyuyorsunuz, yakıtın olmadığı, raflarda neler olduğunu. Kış geliyor. Birileri bize, 'Kara kış fonu kurun' diyor ama biz onu kurmayacağız. Bizim her şeyimiz hazır ama Avrupa kara kışa hazır değil. Onlar bize ültimatom vereceklerine önce kendi ekonomileri, kendi geleceklerini düşünsünler.

Bizim enflasyondaki yükseklik eyvallah, kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında. Biraz sabırlı olacağız. Yılbaşına doğru her şey sistemine oturacak. Aylık ihracatımız 20 milyar doları aştı. Bu dövizler yarın ülkemize gelecek. Türkiye'ye gelen dövizle cari açığımızı da kapatacağız. O dövizlerin fazlalığı nedeniyle kur farkları da aşağıya doğru inecek.

HER EVDE 2-3 TELEFON VAR'

Gıdada hiçbir eksiğimiz yok. Pahalılık olabilir. Allah aşkına, Türkiye'de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da 2 otomobilimiz var. Her evde 2-3 telefon var. Türkiye'nin doğal gaz gitmeyen ilçesi kalmadı. Elektrik desen yine aynı, Yolları zaten saymıyorum."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER