VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 June 2021 21:35:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Çiftçiye Hava Müdüre 180 Bin Maaş

 Çiftçiye Hava Müdüre Zam

H24/Tarım

Çiftçiye suni destek, genel müdüre 180 bin TL maaş

 Çiftçiler özellikle pandemi ile birlikte büyük geçim sıkıntısı çekerken, iktidarın destek adımları yetersiz kalıyor.

Suni destekler tartışma yaratırken, Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Poyraz'ın huzur hakkı ile birlikte ayda 180 bin TL maaş aldığı ortaya çıktı. 

'Huzurumuz' yok: Çiftçiye suni destek, genel müdüre 180 bin TL maaş Özellikle pandemi ile birlikte büyük geçim sıkıntısı çeken çiftçiler özellikle yakıt, gübre ve tohum fiyatlarında şikayetçi. Peş peşe gelen zamlar tarlada ürün toplama maliyetini bile karşılayamazken, iktidarın çiftçilere yönelik adımları yetersiz kalıyor.

Suni çözümler ortaya atılsa da kalıcı bir adım atılmıyor. Tarım ve çiftçilere destekler ile ilgili tartışmalar sürerken, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile ilgili her gün yeni bir iddia daha ortaya atılıyor. 3 yıldır Tarım Kredi'nin başında bulunan Poyraz'ın mevzuatlara aykırı şekilde atandığı iddia edilirken, maaş ile ilgili önemli iddialar öne sürüldü.

Çiftçinin sermayesi ile işletilen bir kurumda görev alan Poyraz'ın huzur hakkı ile birlikte ayda 180 bin TL maaş aldığı ortaya çıktı.

İRANLI ŞİRKETTEN 7 BİN EURO HUZUR HAKKI

 Tarım Kredi Kooperatifleri'nden aylık ortalama 50 bin lira maaş alan Fahrettin Poyraz, 3 ayda bir ikramiye, yılda 2 ile 3 maaş tutarında teşvik primi, GÜBRETAŞ ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan ise aylık 12'şer bin lira huzur hakkı alıyor.

Milli Gazete'de yer alan haberine göre, ancak Poyraz’ın asıl huzur hakkı ücretini GÜBRETAŞ'ın İran'da ortağı olduğu RAZİ şirketinden aldığı ortaya çıktı. RAZİ'den aylık 7 bin euro huzur hakkı ücreti alan Poyraz'ın aylık geliri milletvekili emekli maaşı ile birlikte 180 bin lirayı buluyor.

POLATLI ÇİFTÇİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Kredi ile ilgili iddialar ile ilgili hiçbir incelemede bulunmazken, Tarım Kredi ortaklarından Polatlılı çiftçi Nihat Babaözü, Tarım Kredi'deki yaşananlarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER