VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 November -1 00:00:00

0 Yorum

Kez Okundu.

CHP’ye Geçince Askon Görevine Son Verildi

Nasıranlı ASKON’daki görevinden alındı

AK Partiden istifa ederek CHP’ye katılan ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Nasıranlı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafın basına yansımasının ardından görevden alındı.

AK Partiden istifa ederek CHP’ye katılan ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Nasıranlı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafın basına yansımasının ardından görevden alındı.

Nasıranlı, “Bu, deprem etkisi yarattığımız için oldu. Siyasi bir hareket” dedi.

Kılıçdaroğlu, AK Parti’den istifa ederek CHP’ye katılan 20 kişiye önceki gün parti rozeti taktı. Bu isimlerin arasında ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı da yer aldı. Kılıçdaroğlu’nun Nasıranlı’ya CHP rozeti taktığı fotoğrafın basına yansımasından yaklaşık yedi saat sonra ASKON’un sosyal medya hesabından bir açıklama geldi.

ASKON’un Nasıranlı’nın görevden alındığına ilişkin duyurusunda, “19 Ocak 2022 tarihli yönetim kurulu kararı ile Diyarbakır Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu görevden alınmıştır. Yeni şube başkanımız ve yönetim kurulumuzun ataması en kısa sürede gerçekleştirilmiş olacaktır” ifadelerine yer verildi.

Nasıranlı: Karar siyasi Kararın “siyasi olduğunu” belirten Cevdet Nasıranlı görevden alınması ile ilgili şunları söyledi: “Deprem etkisi yarattığımız için bu oldu. Ben sendikacılıktan gelen biriyim.

Bize bildirilseydi, kendimiz de istifa ederdik. Tamamen siyasi bir hareket.” CHP Doğu Masası Koordinatörü Devrim Barış Çelik de “Bir sivil toplum örgütü başkanının, siyasal tercihten dolayı görevden alınması, siyaset yapma biçimlerini de gösterir.

Bu Türkiye’nin genel siyasal iklimine nasıl eksi yönde bir zarar verdiklerinin göstergesidir” ifadelerini kullandı. Cevdet Nasıranlı, AK Parti’de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyon Başkanlığı yapmış, 2019 yerel seçimlerinde AKP Kayapınar Belediye Başkan Adayı olmuştu.

Kılıçdaroğlu parti rozeti takmıştı Kılıçdaroğlu ise dün Van’ın kanaat önderlerinden İskender Ertuş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Kılıçdaroğlu, ziyarette CHP’ye katılan 1037 kişi adına Ertuş’a parti rozeti taktı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER