VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 June 2022 00:41:47

0 Yorum

Kez Okundu.

Cerrahpaşa’dan cinsiyet değiştirme ameliyatı açıklaması

 Cerrahpaşa'dan cinsiyet değiştirme ameliyatı açıklaması

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Prof. Dr. Ahmet Akın'ın ortaya attığı "Cerrahpaşa'da 4 bin kız, erkek olmak, Zeynep Kamil'de de 2 bin 700 erkek, kız olmak için bekliyor" iddiasına yanıt verdi.

İddialara yanıt verdiler: Cerrahpaşa’dan cinsiyet değiştirme ameliyatı açıklaması

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Prof. Dr. Ahmet Akın'ın ortaya attığı "Cerrahpaşa'da 4 bin kız, erkek olmak, Zeynep Kamil'de de 2 bin 700 erkek, kız olmak için bekliyor" iddiasına yanıt verdi. Cerrahpaşa'dan yapılan açıklamada rakamların gerçeğin çok üzerinde ve abartılı olduğu belirtildi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın'ın katıldığı bir panelde yaptığı "Cerrahpaşa'da 4 bin kız, erkek olmak için Zeynep Kamil'de ise 2 bin 700 erkek, kız olmak için bekliyor" açıklaması sosyal medyada gündem olmuştu.

Akın, gençlerin yüzde 99’unun hiçbir problemi olmadığını, sapkınlığa özendirildiklerini ve “cool gözüküyoruz” diyerek bu tercihte bulunduklarını ifade etmişti.

 

"GERÇEĞİN ÇOK ÜZERİNDE"

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ortaya atılan iddialara yanıt vererek, rakamların "gerçeğin çok üzerinde ve abartılı" olduğunu bildirildi.

 

"TOPLUMU YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR"

Cerrahpaşa'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Çeşitli basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medya platformlarında sıkça paylaşıma konu olan Cerrahpaşa Tıp Fakültemizde cinsiyet değiştirme ameliyatlarına yönelik iddiaların yer aldığı haberlerin içeriğinde verilen hasta sayıları gerçeğin çok üzerinde ve abartılıdır." ifadelerine yer verildi. Açıklamada, profesör unvanlı ve üniversiteyle ilişkisi olmayan bir öğretim üyesinin açıklamasına dayandırılmış bu haberlerin tamamıyla dezenformasyon sonucu olduğu, toplumu yanlış yönlendirme amacına hizmet ettiği kaydedildi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER