VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 August 2021 08:41:27

0 Yorum

Kez Okundu.

Celal Gül Hakka Yürüdü

Vefat eden HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül dualarla defnedildi

Tedavi gördüğü Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi'nde vefat eden HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, dualarla defnedildi. HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, 24 Temmuz'da Covid-19 salgını teşhisiyle Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

Sağlık durumunun ağırlaşması üzerine 29 Temmuz'da entübe edilen Gül, tüm müdahalelere rağmen 4 Ağustos Perşembe akşamı vefat etti.

Gül'ün naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Bitlis merkez Asri Mircatlık Mezarlığı'nda sevenlerin yoğun katılımıyla defnedildi.

Cenazeye HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam'ın yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Celal Gül kimdir? 1960 yılında Bitlis merkezde dünyaya gelen Celal Gül, HÜDA PAR'ın Bitlis kurucu il başkanlığını yaptı.

Gül, 2 Şubat 2015'te yapılan HÜDA PAR Bitlis 1'inci Olağan Kongresi'nde il başkanlığına seçildi. Hâlihazırda il başkanlığı görevini yürüten Gül, mütevazı karakteri, alçak gönüllüğü ve misafirperverliği ile tanınıyordu.

İslami karakteri ile örnek bir dava adamı olan Gül; doğru, ilkeli, dürüst hayatıyla da örnek bir siyasetçi olmuştu. HÜDA PAR çatısı altında yaptığı çalışmalarla Bitlis halkının sorunlarıyla ilgilenmiş, bu sorunların giderilmesi için yoğun çaba göstermişti.

Gül, 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde HÜDA PAR'ın Bitlis adayı olmuştu. Evli 4 çocuk babası olan Celal Gül, 61 yaşında dünya hayatına gözlerini yumdu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER