VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 November 2021 17:22:17

0 Yorum

Kez Okundu.

Çebi Bu Kurlarla Spor yürümez

Başkanı Çebi'den dolar yorumu: Bu kurlarla spor yürütülemez

 Pandemi döneminde ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşayan spor kulüplerinin, kurdaki sert artışın ardından nasıl bir yol izleyecekleri merak konusu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, döviz kurundaki yükseliş ve TL'nin değer kaybına ilişkin, ''Bu kurlarla spor yürütülemez hale gelmiştir' açıklamasında bulundu. Dolar/TL günlük yüzde 14 yükselişle 13 seviyesini aşarak rekor tazelerken, Euro/TL de 15 TL seviyesine çıktı.

Döviz kurundaki dengesiz yükseliş yabancı futbolcuların ağırlıkta olduğu spor kulüpleri daha da zorlayacağa benziyor. Dolar ve Euro’nun artmasıyla futbolculara döviz bazında ödeme yapan kulüplerin ödeyecekleri maaş yükü de katlanmış oldu. Cumhuriyet’e konuşan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, konuyla ilgili yorumda bulunarak durumun vehametini ortaya koydu. Çebi, “Sportif faaliyetleri, özellikle futbolu mali açıdan yönetebilmek çok daha zor hale gelmiştir” dedi.

Beşiktaş’ın bu sezonki maaş bütçesi yaklaşık 35 milyon Euro’yu buluyor. Fenerbahçe’nin maaş bütçesi 33 milyon Euro civarındayken Galatasaray’ın maaş yükü 50 milyon Euro’ya yakın.

ÖDEMELER TL’YE DÖNMÜŞTÜ

 Öte yandan kulüplerin bankalardan döviz cinsinden aldığı kredilerin ödemesi kısa süre önce TL’ye çevrilmişti. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un bankalara toplamda 893 milyon dolarlık borcu vardı. Ancak futbolculara Euro veya Dolar olarak ödeme yapılması kulüpleri sıkıntıya sokacak.

Dolar ve Euro'nun hızla yükselişi sürerken, bu yükseliş durdurulamaz bir hale geldi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER