VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 June 2022 14:49:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Büyük Bitlis Buluşması Yapıldı

Büyük Buluşmada Bitlisli'ler Biraraya Geldi.

H24/ Sivil Toplum Kuruluşu 

Bilkon Bitlis Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilen  gecede Bitlis'liler  toplandı.

Bağcılar olimpik  Spor salonunda gerçekleştirilen gecede siyasetçiler, Kanaat Önderleri, Müzisyenler katıldı.

Bitlis'li Müzisyen Şahin AKA, Murat BARİN, Cansu Koç, Zeydanlı Zeydanlı, Mikail Gülli Bitlis şarkılarını söyleyerek salonu hareketlendirdiler.

Bitlis Folklor ekibide, halay gösterisi ile izleyiciden beğeni aldı.

Bilkon Başkanı Selim KORKMAZ: Bu gecede bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ve hemşehrilerimize hoşgeldiniz.Bizim Yetkililerden isteğimiz Tatvan'da surgun kışlasının millete arz edilmesi, hava alanı olmayan bitlisimize hava alanı yapılmasıdır. Bitlisimize yatırım ve istihdam ile katkı sunan hemşehrilerimize saygıyla sevgiyle selam ederim.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir:

Bitlisli'ler ile çok yakınım, çocukluğum Bağcılar Fatih Mahallesi'nde geçti. Bu mahallede Tatvanlı ardaşlarım çoktur. Daha öncede kardeş ilçe olarak Tatvan Belediyesi ile bir çok program yaptık. Bitlis  denildiğinde Kudüs Fatih'i Selahaddin Eyyubi aklımıza gelir, Bediüzzaman Saidi Nursi gelir. İdrisi Bitlisi gelir. 7000 yıla kadar uzayan bir tarihi vardır, beşminare türküsü ve anlatılan bir baba ile çocuğun hikayesi manidardır, Bitlisli'ler vatanına dinine bağlı güzel insanlardır, dedi.

HDP  Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı:

Bitlis Konfederasyonu başkanı Selim Korkmaz'ın bu anlamlı toplantısını tebrik ediyorum. Belediye başkanı Bitlisi ve bitlislileri az evvel anlattı, şimdi gidin bakın dere üstü esnafının Rus harbindeki halinden beterdir. Bitlis geri bırakılmaktadır dedi. İktidar partisi artık son demini yaşamaktadır, gidicisiniz dedi.

Doğu Güneydoğu Platformu Başkanı İbrahim BİTER:

Bitlis 4 dil konuşulan bir kadim şehirdir, Kültür ve medeniyet şehri Mardin'den seslenerek 7 dil üzerinden sizleri selamlamak istiyorum, Türkçe, Kürtçe, Süryanice, Zazaca, Arapça, Ermenice  selamlama yaptı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi Olarak ayrıştırma dan uzak, kültürel ve siyasi zenginlikle katılımcı bir yaklaşımla birlik beraberlik içinde çalışmayı hedefliyoruz. 

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay:

Bitlis'ten size selam getirdim, sevgili hemşehrilerim,  Biz Bitlisli'ler havası soğuk insanı mert insanlarız. Bitlis'te dereustu ıslah projesinde 12 adet tarihi köprü bulundu, biz boş konuşmuyor, hizmet ediyoruz. Bizden önceki siyasetçileri de  gördük, biz 20 yıldır hizmet veriyoruz. İstanbul'da herşey iyi olacaktı şimdi bakıyoruz iyi olmamış, çok k ötü olmuş maalesef. Eren, Kiler ailelerine memleketimize yaptıkları yatırımlardan dolayı tekrar teşekkürler ederim.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu: İstanbul hepimize iş, aş ev ve kazanç Verdi, belirli sebeplerden dolayı doğduğumuz toprakları bırakıp buraya geldik. Kimimiz iş insanı, kimimiz öğretmen, polis, ticaret insanı olduk. Daha sonra dayanışarak böyle bir araya geldik.

Program plaket takdimleri ve Selahattin Alpay'ın Konseriyle sona erdi.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER