VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 October 2021 12:51:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Burası Kürdistan’dır Dedi Gözaltına Alındı

Akşener’e ‘Bulunduğunuz yer Kürdistan'dır’ diyen esnaf gözaltına alındı

H24| SİYASET

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dünkü Siirt Kurtalan’daki esnaf ziyaretinde Kürlerin dili ve kültürünün inkar edildiğini ve Meclis’te bile ‘Kürdistan’ ifadesinin kullanılmadığını belirterek, "Şu anda bulunduğunuz yer Kürdistan'dır" diyen esnaf Cemil Taşkesen gözaltına alındı. Siirt Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Cemil Taşkesen’in "Dilimiz inkar ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, 'Kürdistan' inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor" sözleri üzerine Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "terör örgütü propagandası yapmak" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Polis, soruşturma kapsamında Taşkesen'i gözaltına aldı. Taşkesen’in emniyetteki işlemleri sürüyor. Dün çeşitli temaslarda bulunmak üzere Siirt'e giden Akşener, Güres Caddesi'nde esnafı ziyaret etti.

Daha sonra Kurtalan ilçesine geçen Akşener, beraberindeki partililerle esnaf ziyaretinde bulundu. Cemil Taşkesen'in de dükkanına giren Akşener'e Taşkesen, "Dilimiz inkar ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, 'Kürdistan' inkar ediliyor.

Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor"

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER