VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 April 2021 03:40:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Bugün Günlerden Yeni Kızıltepe Spor ve Voleybol Takımı

 

GEÇEN YIL KIZILTEPE'Yİ KANLITEPE OLARAK GÖSTERMEYE ÇALIŞAN TAKVİM GAZETESİNE YENİ KIZILTEPESPOR EN İYİ CEVABI CENTİLMENCE SAHADA VERDİ.

KIZILTEPE’Yİ KANLITEPE OLARAK GÖSTERME CÜRETİ HER TÜRLÜ İZAHATTAN VERESTEDİR

H24/Makale Doğan BEKİN

 Bugünkü Takvim gazetesinde yer alan bir haberde Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişinin yaşamını yitirdiği ifade edilirken, söz konusu gazetenin, etik habercilik anlayışına sığmayan bir üslup ve anlayışla Kzıltepe yerine ‘Kanlıtepe’ ifadesini kullanması asla kabul edilebilir değildir

 Takvim gazetesinin bir paronoya yaklaşımıyla üç yüz bin nüfuslu devasa bir ilçenin tüm mukim insanlarını töhmet altında bırakan bu subliminal yaklaşımlı haberi tüm bölge insanını derinden yaralamıştır. Takvim gazetesinin haber mutfağında masa başındaki senaryo gereği hazırlandığı düşünülen bu sansasyonel haber tarzı yeni şiddet şantiyelerini oluşturmaya yönelik basiretten uzak ve fikri yoksunlukla hazırlanmış bir girişimin sonucu olup, barış ve kardeşliğin egemen olduğu Kızıltepe’yi yeniden kaos ve istikrarsızlığa düşürebilecek tehlikeli bir haber anlayışı olarak telaki etmekteyiz.

Bu cümleden olarak, Takvim gazetesi yetkililerini sağduyuya davet ediyor ve Kızıltepe halkından bir an önce özür dilemesini bekliyoruz. 

BUGÜN GÜNLERDEN YENİ KIZILTEPE SPOR VOLEYBOL TAKIMI

Bugün Sudan Cumhuriyeti’ne yaptığımız ziyaretten döner dönmez Kızıltepespor Voleybol Külübü'nün Başkanı Sayın Şükrü Cevheroğlu kardeşimizin davetine icabet ederek ayağımızın tozuyla Ankara’da yapılan Efeler Ligi’ne yükselme maçının final etabına çıkan Yeni Kızıltepespor Voleybol takımının Jeopark Kula Belediyespor Voleybol takımıyla yaptığı maçının heyecanına kendimizi kaptırdık.

Ankara’da yapılan final maçında birbiriyle kenetlenmiş sporcu, yönetici ve seyircilerin zafere odaklı birlikteliği, Kızıltepe Kaymakamı ve Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin Çam’ın heyecan ve coşkusu bir bakıma tüm Türkiye’ye ders verici önemli bir mesaj niteliği taşımasına vesile oldu.

Yeni Kızıltepe Spor, Ankara’daki maçta rakibi Jeopark Kula Belediyespor’u centilmence bir müsabakanın sonunda 3-0 yenerek taraftarlarına büyük sevinç yaşattı. Bu galibiyete giden yolda hemşerilerimizi yalnız bırakmama adına biz de karşılaşmayı izleme fırsatımız oldu. Bu başarıda büyük emeği olan Yeni Kızıltepe Spor yöneticilerini, cefakâr seyircilerini ve yürekleriyle oynayan tüm sporcuları ve Kızıltepe Kaymakamı Sayın Hüseyin Çam’ı en kalbi dileklerimizle kutlar, bugünkü başarılarının daim olmasını diliyoruz.

Yeni Kızıltepe Spor, yönetici ve seyircisiyle kazandığı bu zaferle bir bakıma ayrıştırma ve ötekileştirilme ve dışlayıcı politikalarla yeniden körüklenmeye çalışılan şiddet ortamına cevap niteliğinde önemli bir mesaj verdi. Özellikle Kızıltepe Kaymakamı Sayın Hüseyin Çam’ın o sıcak atmosfer içerisinde seyirci ve sporcular tarafından havaya kaldırılması özlenen bir manzaranın yeniden zuhuru niteliğinde idi. Ezcümle, bugünkü final maçı alelade bir maç olmaktan çıkıp, birlik ve beraberliğimize vurulmaya çalışılan sekteye karşı göreli, bütünlüğü önceleyen cevap nitelikli Pax-Mardinia(Mardin Barışı) mesajlı oldu.

Bu vesileyle Yeni Kızıltepespor'a Efeler Ligi'nde üstün başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla

Doğan Bekin

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

Doğan  BEKİN Doğan BEKİN doganbekingmail.com Tüm Yazıları

BENZER HABERLER