VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 June 2024 11:51:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Bm’den Roboski için Savunma İsteği

BM, Roboski Katliamı için hükümetten savunma istedi

H24/ Gündem 

 BM, Roboski Katliamı için hükümetten ilk kez savunma istedi  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi, Roboski için hükümetten ilk kez savunmasını istedi. Roboski ailelerinin Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi’ne yaptıkları başvuruyla ilgili hükümetten savunma yapması istendiği öğrenildi. Avukat Kerem Altıparmak’ın aktardığında göre başvuru, kabul edilebilirlik ve esasa ilişkin görüşlerinin alınması için hükümete bildirildi.

“HÜKÜMET İLK DEFA SAVUNMA YAPACAK”

Altıparmak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Roboski aileleri tarafından yapılan başvuruda kabul edilebilirlik ve esasa ilişkin görüşlerinin alınması için başvuruyu hükümete bildirdi. Başvuru yaşam hakkının ve kötü muamele yasağının ihlal edildiğini iddia ediyor.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Hatırlanacağı üzere daha önce AİHM esasa ilişkin savunmalar alınmadan usuli nedenlerle kabul edilemezlik kararı vermişti. Bu nedenle, ilk kez bir uluslararası mekanizma önünde hükümet esasa ilişkin savunma yapacak ve Sözleşmenin ihlal edilip edilmediğine ilişkin görüşünü sunacak.

Ek bir süre istenmezse ve/veya bu ek süre verilmezse hükümetin cevaplarını sunmak için 6 aylık bir süresi var. Daha sonra hükümetin görüşlerine başvurucular cevaplarını verecek, ihlal bulunması halinde giderimde ne talep ettiklerini bildirecekler.

B

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER