VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 June 2021 00:43:32

0 Yorum

Kez Okundu.

Bitlis AGD Açılışı Yapıldı

Bitlis AGD Açılışı Programı yapıldı

H24/Bitlis /Stk

Anadolu Gençlik Derneği Bitlis şubesi yeni yerinde açılı yapıldı. Programa  AGD Mgv başkanı Salih Turhan Bitlis eski MGV kurucusu ve Bitlis eski Belediye Başkanı Yaşar BUHAN, HÜDA-PAR, Saadet partisi il başkanları, STK temsilcileri ve gençlerin katılımıyla gerçekleşti.

 Bölgede bir yığın program ve çalışmalar da bulunan MGV Başkanı Salih TURHAN, Norşin Medreselerin de ziyaret etti.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan program daha sonra Kürtçe mevlidi şerif ile devam etti.

Ezgi sanatçısı Osman GÜNDÜZ'ün  Seslendirdiği eserler  Bitlis Anadolu Gençlik Korosuyla ilahi ezgi esintisi estirerek katılımcılara nostalji yaşattı.

Açılış konuşmasını Bitlis şube başkani Abdurrahim Doğru kısa sekamlama konuşması yaptı.

Doğru: Necmettin ERBAKAN Hocamız in  güzel bir sözü var derki hocamız, her teşkilat mensubumuz, şehrin delisinden ve velisinden sorumludur derdi.

Bitlisimize böyle bir mekanı verdiği için Cenabı Allah'a kremalı Hamd ile hamd etsek azdır. Katılımda bulunan siz kıymetli hazirun ve STK temsilcilerine tekrar hoş geldiniz ve Allah Razı olsun dedi.inşallah ümmetin dirilişine birliğine vesile olur.

Daha sonra AGD genel başkanı Salih TURHAN Konuşmasında

Evliyalar ve Şehidler Şehri Bitlis'te  gençlik derneği faaliyetleri çok önemli bir çalışmadır. Az evvel okunan ezgiler bir çok buradaki eski gençlik şimdiki abilerimizde çok etkilenmislerdir.

Bizz burada Milli Gençlik Vakfının binasını hizmet teşkilatını açıyoruz.Biz Bu binalarda adeta bir şehrin Oksijen Çadırını açıyoruz.

Sıkıldığında daraldığınızda  buraya gelecek yeniden hayata tutunacaksınız. Hakkın hâkimiyeti ve gelecek nesillerin yetişmesinde önem arz ediyor.

Milli görüş hareketi başladığı 1969 yılından itibaren Kuran ve sünneti rehber edinen bir neslin yetişmesi gayesi ile nesillerin yetişmesini esas alıyor.

Bitlis Eski Belediye'ye ve Mgv Başkanı Yaşar  BUHAN konuşmasında Milli Gençlik vakfını Bitlis'te biz kurduk ve iki dönem Belediye başkanlığı yaptık.. Yerel yönetimlerde bizlere yön veren en önemli olay maneviyat ve milli Gençliğin ruhuydu. Hayal bile edemiyeceğimiz rüyamızda bile göremediğimiz, Belediye Başkanlığını iki dönem yaptık. İdarede iken bizler Hırsızlık, rüşvet olaylarıyla bir ilişkimiz olmadı bizleri bu konuda hassas kılan olay işte Milli Gençlik ruhuydu.

 

 

Kurdele kesimi ve açılış programına katılanlar yemek ve ikramda sonra hatıra resmi ile program nihayete erdi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER