VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 June 2021 12:23:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Birleşik Araplar Terörist İsrail ile Anlaştı

İsrail ile BAE arasında bir dizi anlaşma imzalandı

Siyonist terör devleti İsrail ile birleşik Araplar yeni bir alçaklık ve ihanetle anlaşma yaptı

İsrail Dışişleri Bakanı resmi ziyaret için gittiği BAE'de mevkidaşı Al Nahyan ile görüştü.

İkili Abu Dabi'de bir dizi ticaret anlaşmasına imza attı. İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, resmi ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gitti.

BAE Dışişleri Bakanı Ahmed bin Zayed Al Nahyan salgın sonrası normalleşmenin ardından Abu Dabi'yi ziyaret eden İsrailli ilk bakan olan Lapid ile görüştü. BAE resmi ajansı WAM'da yer alan habere göre; Al Nahyan ve Lapid, iki ülke arasında Eylül 2020'de imzalanan ilişkileri normalleştirme anlaşması doğrultusunda ikili ilişkilerin geliştirilmesinin önemine değindi.

Orta Doğu'daki son durumu da ele alan iki bakan, barış ve istikrar için iki ülke arasındaki anlaşmaya katkı sağlanması gerektiğini vurguladı. Lapid ve Al Nahyan, İsrail ile BAE arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesine yönelik bir dizi ticari ve ekonomik anlaşmalar imzaladı.

BAE'NİN GAZZE TUTUMUNA 'ÖVGÜ'

Öte yandan Lapid, heyetteki İsrailli gazetecilere Al Nahyan ile gerçekleştirdiği toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu. İsrailli bakan, BAE'li mevkidaşı ile görüşmesinde Kudüs meselesinin gündeme gelmediğini söyledi.

Lapid ayrıca, İsrail'in geçen ay Gazze'ye düzenlediği 11 gün süren saldırılarda BAE'nin tutumunun "övgüyü" hakkettiğini ve BAE'li yetkililerin durumunu anlayabildiğini savundu.

Tel Aviv ile Abu Dabi arasında Eylül 2020'de imzalanan ilişkileri normalleştirme anlaşmasından sonra BAE'yi ziyaret eden ilk İsrailli bakan olan Lapid, ülkesinin Abu Dabi Büyükelçilik binasının açılış törenine katılmıştı. Lapid'in, Dubai'deki İsrail Konsolosluğunun açılışına da katılması bekleniyor.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER