VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 22 June 2024 01:12:50

0 Yorum

Kez Okundu.

Bir şarkıdır Özgürlük

BİR ŞARKIDIR ÖZGÜRLÜK

H24/ Adil Avaz'ın Makalesi

Dünyanın en güzel şiiridir. Harfleri yok. Bizim üniversitelerimiz ve akademisyenlerimiz bu yüzden okuyamaz. Çok ta güzel bestelenmiş. Notasız olduğundan bizim sanatçılar da okuyamıyorlar. Ama tüm dünyanın meydanlarında, piçleşmemiş gençliğinde, Gazze’deki şair ve bestekarların türküsü/destanı, bangır bangır okunur.

 

Ülke islamın mücavir alanı. Müslüman koltuklar ezan, duygusal işler(!) ve ırkçı mevzuatın parafecileridirler. Eylemsel yönetim global özel idarenindir. Müslüman halk ise birbirleri üzerinde atlayarak "uzun eşek" oynuyorlar.

MÜNACAT

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Sendeki sen, aklım almaz, ben bendeki seni sevdim. Yaratılanlar çok amma, beni yaradanı sevdim. Dört duvara hüküm giydim zindan bana cennet oldu Yetmedi de sürgün yedim, senin mülkün vatan oldu. Senden gayrı eğilmedim hep dik durdum sürünmedim. Mazlumlara hami iken zalimlerden çok tiksindim.

Firardayken sığınağım, prangada özgürlüğüm Bir keyiftir senle dünyam bir alemdir insanlığım. Sen yarattın diye sevdim aşk dediler geldi geçti Baki sevdam sana imiş nazargahın seni seçti. Seninle temaşa eder senle duyar konuşurum Hayaline mülteciyim ötesini bilmiyorum. Sen bana yarken sevdiğim kıyam düğün dernek olur.

Ne gam senin için ölmek şeref paye onur olur. Asiliğim senden gelir zalime baş kaldırırım Mazlumların tufanında yüreğimi paylaşarrım.

Menzilim gayrı vuslattır zira yoruldum sevdana Bu ruya uzun ve kötü uyandır beni dünyama Biz dünyayı değiştirmeye değil; bu lanet olası düzeni değiştirmeye talibiz. Beraber olursak elbette başarırız. En azından mevcudiyetin bir solucanı gibi değil; adaletli bir duruşun onurunu örneklendiririz.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER