VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 June 2021 21:44:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Bingöl 5.8 Sallandı

Bingöl'de deprem | Karlıova 5.8 ile sallandı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada ise depremin 5,7 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Gelen ilk bilgilere göre depremde ölen ya da yaralanan olmadı.

Yaşanan depremin ardından bölgede can veya mal kaybı olduğu henüz bilinmiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, nöbet kulübesinin yıkıldığını bir korucunun göçük altında kaldığını, 2 korucunun da yaralandığını açıkladı.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci de yaptığı açıklamada 10 evin çöktüğü bilgisini verdi. Gelen son bilgilere göre de, depremde toplam 9 kişi yaralandı

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgilere göre, saat 17.24'te Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5.8 büyüklüğünde yerin 5 km derinliğinde bir deprem meydana geldi. Deprem; Erzurum, Diyarbakır, Muş ve Elazığ gibi çevre illerde de hissedildi. AFAD da, saat 17.24'te merkez üssü Bingölün Karlıova ilçesi olan 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Vatandaşlar, depremin yarattığı korkuyla sokaklara çıktı. İlk bilgilere göre, depremde ölen ya da yaralanan bulunmuyor. Bu arada Bingöl Valisi Kadir Ekinci "Bir karakolda gözetleme kulesi yıldı 3 kişi yaralandı.

Henüz can kaybı bilgisi yok" bilgisini verdi. Vali Ekinci, "Şu an itibariyle Karlıova ve Yedisu ilçeleri arasında Kaynarpınar köyünde depremi yaşadık. İki güvenlik kulemiz çöktü. 3 arkadaşmız yaralandı.

Bir korucumuz göçük altında. Bölgedeki iki köyde 10 evimiz çöktü" diye konuştu. Vatandaşlar, depremin yarattığı korkuyla sokaklara çıktı. İlk bilgilere göre, depremde toplam 9 kişi yaralandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER