VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 June 2021 14:27:40

0 Yorum

Kez Okundu.

Bilkon Bitlis’te Kahvaltılı İstişare yaptı

 Bitlis Konfederasyonu STK ve muhtarlarla bir araya geldi.

H24/BiTLİS

Merkezi İstanbul'da Bulunan Bitlis Derneklerinin oluşturduğu Federasyon Anayurdu Bitlis'e  geçti. STK ve Muhtarlarla buluştu.

2019 yılında kurulan ve merkezi İstanbul'da bulunan Bitlis Konfederasyonu (BİLKON), kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve muhtarlarla bir araya gelerek, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bir otelin konferans salonunda STK ve muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelen BİLKON Yönetim Kurulu, kentteki sivil toplum kuruluşlarını bir çatı altında toplamak ve Bitlis dışında yaşayan tüm Bitlislilerin birlik ve beraberliğini sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan BİLKON Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Ferhat Bulut, Bitlis'e hizmet etme hayaliyle yola çıktıklarını söyledi.

Bulut, "Kurumsal misyon ve vizyon ile hemşerilerimiz için neler yapabiliriz anlayışı ile çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri mahcup etmesin inşallah. Bitlis'te sivil toplum bilincinin geliştiğine inanan biri olarak güçlerimizi bir araya getirmek için yol arkadaşlarımızla taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyduğumuzu belirtmek isterim." dedi.

Temel amaçlarının Bitlislileri bir araya getirmek olduğunu vurgulayan Bulut, şunları söyledi: Temel amacımız, tüm hemşerilerimizin birlik ve beraberliklerini bir araya getirmek ve sadece İstanbul değil, Türkiye'deki tüm Bitlislileri kucaklayacak Ankara, İzmir, Bursa, Mersin, Manisa ve sayamadığım tüm hemşerilerimize bir şemsiye ve üst çatı olmak ve her fikre saygılı bir kurum olmak için elimizden geleni yapacağız.

İnanıyoruz ki merkeze insanı koyarak mutlu bireylerden mutlu aileler, mutlu ailelerden mutlu toplumlar, mutlu toplumlardan mutlu devletler, mutlu devletlerden mutlu bir dünya oluşur. Dolayısıyla mutlu bir dünyanın temeli burada bulunan siz değerli katılımcılar ve sivil toplum kuruluşu başkanları ve yöneticilerisiniz.

Bu BİLKON bayrağını politize olmadan, A veya B Partisinin arka bahçesi olmadan bu Bitlis bayrağını ilelebet yukarıda tutacağız. Gençlerimize ve çocuklarımıza teslim edeceğiz. Gençlerimiz geleceğimiz değil, bu günümüzdür.

Programa katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kendilerini tanıtarak konfederasyondan beklentilerini dile getirip, önerilerini sundular. 

 

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve yazı görseli olabilirBir 4 kişi, ayakta duran insanlar, masa ve iç mekan görseli olabilir

 

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve yazı görseli olabilir

Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER