VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 May 2023 11:19:54

0 Yorum

Kez Okundu.

Bİlgen’den 2.Tur Kararı

 Bİlgen'den 2.Tur Kararı

H24/ SİYASET 

SES Partisi Genel Başkanı Ayhan Bilgen ikinci tur için tutumunu açıkladı

Genel Başkanlığını Ayhan Bilgen'in yaptığı SES Partisi, Ümit Özdağ kararı nedeniyle ikinci turda Kılıçdaroğlu'na destek vermeyeceğini duyurdu.

Ayhan Bilgen'in genel başkanlığını yaptığı SES Partisi, Ümit Özdağ'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini açıklamasının ardından bir bildiri yayınladı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Kararda, Ümit Özdağ ile imzalanan protokol gerekçe gösterilerek "paradigma değişikliğinden dolayı Millet İttifakı ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermemiz mümkün değildir" denildi.

Açıklamanın bir bölümü şöyle: "Seçmen iradesini özgür birey, bilinçli yurttaş ve sorumlu toplum perspektifi ekseninde ele alıyor ve partimize gönül veren her seçmenin iradesine saygı duyuyoruz.

Bu bağlamda; Partimizin varoluşsal sebepleri de dikkate alınarak, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile vardığı anlaşma sonrası, Millet İttifakını destekleyeceğine ilişkin karar ve açıklaması partimiz ve parti tabanımız açısından kabul edilemezdir.

Sosyal barış, siyasi uzlaşma ve toplumsal bütünleşme gibi hususların öncelikli olmasına inandığımız yeni dönemde, bu beklentilerimize taban tabana zıt bir paradigma değişikliğinden dolayı Millet İttifakı ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermemiz mümkün değildir. Bu husustaki kararlılığımız değişmezdir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER