VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 June 2024 19:35:02

0 Yorum

Kez Okundu.

Bigiad’da Kemal İNAN’ın Ustalık Dönemi

BİGİAD 8. Olağan Genel Kurulu  Bakırköy Crowne Plaza’da Gerçekleştirildi.

Bitlis Girişimci İş İnsanları Derneği (BİGİAD)dün 8. Olağan Genel Kurulu’nu İstanbul Florya’da bulunan Crowne Plaza otelinin salonunda gerçekleştirdi.

Genel Kurula, Bitlis Milletvekili, Tatvan Belediye Başkanları, dernek üyeleri, bölgeden gelen diğer iş insanları ve çeşitli davetliler katıldı.

BİTLİSKON Konfederasyonu Başkanı Emrah TAŞAR, Mutki Dernekler Federasyonu Başkanı Mesut KAYNAK   Tanıdık bir çok sima katıldı.

BİGİAD 7 . Genel Kurul Başkan Adayı Yaşar izsiz ve Mutki Federasyonu Onursal başkanı Ferat BULUT  Kemal İNAN'ın yönetim Listesinden yer aldılar.

292 üyesi bulunan BİGİAD’ın genel kurulunda, rekor katılım sağlanarak 242 oy kullanıldı.

Bitlis ve BİGİAD için hazırlanan geniş kapsamlı bir sinevizyon 'da Bitlis'in Kadıimliğine , sahsiyetlerine  ve Ticaret ehli insanına  vurgu yapıldı.

Genel kurula, Bitlis Milletvekili Hüseyin Olan, İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Gözen, Bitlis Ak Parti İl Başkanı Av. Kadir Köstekçi, Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol ile birlikte çok sayıda protokol üyesi de eşlik etti.

Bitlis Milletvekili Hüseyin OLAN  Konuşmasında 

Sayın valim, sayın kaymakamım, değerli başkanım siyasi partilerin değerli temsilcileri, sivil toplum derneklerimizin temsilcileri , yöneticileri değerli iş adamlarımız, sevgili katılımcılar hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Sinevizyon'da da izlediğimiz gibi aslında Bitlis aslında Bitlis bir uygarlıktır, bir tarihtir,  bir kültürdür, Bir kimliktir.

Bitlis 7000 yıllık tarihiyle gerçekten bölgenin tarihine coğrafyasına damgasını vuran bir şehrimizdir kendi çevresinde daima öncül rolde yer almıştır.

Bugün baktığımızda böylesi iş adamlarımızın böyle bir organizasyonda bir araya gelerek böyle bir kurumun genel kurulunu yapması gerçekten biz bitlislileri  gururlandırmıştır.

Açıkçası söylemesi gerekirse bu genel kurullar her zaman yapıla gelen şeylerdir önemli olan birlikteliği beraberliği hep birlikte hareket ederek o Bitlise özgü kültürü yaşatmaktır.

Bizim için elbette ki Bitsin önemlidir Bitlis'in geleceğidir.

Bitlis'in yapısı ve rolü  liderlik vasıfıyla korumak gerekir bu genel kurulda da aynı da ona heyecanla aynı birliktelikle bu genel kurulu başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

Sonuçta kim kazanırsa kazansın da kazanan  Bitlis olacaktır. Ben Bitlisli'de bu duyarlılığı bu sıcaklığı görüyorum, hissediyorum onun için yapılması gereken böyle bir kongrede bitlis için neler yapabiliriz

Bitsin'in geleceği için, varlığı için neler yapabiliriz. Bitlis biliyorsunuz gelişmekte olan illerin sıralamasında sondan dörduncu sıradadır.

Bu konuda değerli iş adamlarınızı yatırım yapması katkıda bulunması elbette ki bekliyoruz aynı zamanda bitlisin de Bitlis halkının da hakkıdır. Buralarda yaşadığınız sürede kendi varlığından kendinize kültürünüzden kopuk geldiğini topraklardan onları unutmadan o değerlere

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

şu taraf İstanbul'da da vardır bilmeniz böyle gözleri toplanıp durmanın bizi ittikleri için önemli ve değerlidir o açıdan bugüne kadar Bigiad  kuranlara, yönetiminde bulunan görev alanlara, emek veren ve Bitlis'i bu günlere getiren  herkese teşekkür ediyorum.

Bundan sonra da kimse silecekse seçilsin kendinde söylediğin gibi iş kazanacaktır eminim ki gitsin gelecekleri için çalışmalar yapılacak bundan sonraki yönetime de başarılar dilerim,  umarım her şey  Bitlis için güzel olur  Bitlis'e yakışan da budur hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum hoşça kalın.

Genel kurulda, BİGİAD’ın geçtiğimiz dönemdeki faaliyetleri ve geleceğe yönelik projeleri hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

BİGİAD  Başkanı Kemal İnan, yaptığı açılış konuşmasında

“Sayın Divan, Bitlis Girişimci İş İnsanları Derneği’mizin birbirinden değerli üyeleri, kıymetli misafirlerimiz programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bugün BİGİAD derneğimizin 8. Olağan Kurulu için bir aradayız ve bu önemli etkinlikte sizleri ağırlamaktan büyük gurur duyuyorum. Gazze’de yaşanan insanlık dramını derin bir üzüntüyle takip ettiğimizi belirtmek isterim.

Kadın, yaşlı, çocuk demeden yapılan bu vahşeti kınıyor, masum insanların acı dolu durumdan kurtulmaları için dualarımızı ediyoruz. Bu katliamın bir an önce son bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize gani gani rahmet diliyorum.

Dünyamızda devam eden sorunlar içinde, hayatımızı da sürdürmek zorundayız. Bugün burada, demokrasimizin temel taşı olan seçimimizi gerçekleştireceğiz. Bitlis’imizin ve Bitlisli Girişim İş İnsanlarımızın yararına kurulan bu dernekte üye olmak, yönetimde bulunmak hatta başkanlık yapmak, gururlu bir görevdir. Yapacağımız seçimle de, Allah’ın izni, siz değerli delegelerimizin vereceği yetkiyle inşallah kalfalıktan döneminden ustalığa geçişimizi sağlayacağız.

Başlangıçtaki heyecanımızla, yönetim kurulumuzla birlikte bayrağı en iyi şekilde taşımak için çalışacağız. BİGİAD benim için sadece bir dernek değil, aynı zamanda evimizdir ve üyelerimiz de aile bireylerimizdir. Yeni dönemde, sizlerin ve BİGİAD’ın hizmetinde olmaya devam etmek istiyorum.

Yeni dönemimizde gerçekleştirmeyi planladığımız projeleri sizlerle paylaşmak isterim:

Bitlis’te BİGİAD Şubemiz için arsa alınacak ve ilimize ve derneğimize yakışır bir şube binası inşa edilecek.

Bursa’daki temsiliyetimizi güçlendirmek adına şu an ekranda gördüğünüz gibi bir temsilcilik binası yapılacak. BİGİAD A.Ş. Kooperatif kurularak üyelere her konuda destek sağlanacak. Şu an halihazırda çekimleri devam eden reklam filmlerimizle her üyemizin işyeri tanıtımı yapılacak.

Sektörel iş geliştirme toplantıları düzenlenecek. ⁠Genç BİGİAD kurulacak ve hemen faaliyetlerine başlanılacak. Geçmiş dönemi değerlendirirken, geleceğe dair heyecanımızı da koruyoruz. Yeni projeler, iş birlikleri ve üyelerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmek için kararlıyız.

BİGİAD’a katkı sağlayan tüm değerli üyelerimize ve değerli aileme teşekkür ederim. Birlikte daha büyük başarılara imza atacağımıza olan inancımız tamdır. Yapılacak seçimin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.” Genel kurulun en önemli gündem maddelerinden biri de yeni yönetim kurulu seçimleriydi. Mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Kemal İnan ile eski başkanlardan Erol Ersan, bayrak yarışı için aday oldular. Her iki aday da, BİGİAD’ın geleceğine yönelik vizyonlarını ve projelerini üyelerle paylaştı. 

Seçim sonuçlarına göre, mevcut Başkan Kemal İnan 144 oy alarak yeniden başkan seçildi. Eski Başkan Erol Ersandı ise 97 oy aldı. 4 oy geçersiz sayıldı.

Seçim sonuçları büyük bir heyecanla takip edilirken, İnan’ın Bitlis’e yapılacak olan şube binası sözü katılımcılarda büyük heyecan yarattı. Toplantıda, BİGİAD’ın gelecekteki projeleri ve hedefleri hakkında bilgi verildi. Bu projeler arasında yerel girişimcilere yönelik eğitim programları, mentorluk hizmetleri ve finansal destekler ön plana çıktı. Ayrıca, derneğin ulusal ve uluslararası düzeyde iş birliklerini artırarak Bitlis’teki girişimcileri global pazarlara açma hedefi de vurgulandı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER