VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 July 2021 23:26:56

0 Yorum

Kez Okundu.

Beylerbeyi Sarayı’nın 113 metrelik rıhtımı açıldı

Beylerbeyi Sarayı'nın 113 metrelik rıhtımı açıldı

H24/ Kültür Sanat

Boğaz’a bir de buradan bakın... Beylerbeyi Sarayı’nın 113 metrelik rıhtımı açıldı

 

Anadolu Yakası'nın tek sarayı Beylerbeyi'nin 113 metrelik rıhtımı ziyarete açıldı. Milli Saraylar Anadolu Yakası Daire Başkanı Osman Celaleddin Urhan "113 metrelik bir alanı şu anda güvenlikli bir şekilde gezebiliyorlar. Buna ek olarak deniz köşklerimizin de 15 metre olarak düşündüğümüzde İstanbul'un en büyük manzarasal rıhtımı olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

Milli Saraylar Başkanlığı'na bağlı Beylerbeyi Sarayı'nın 113 metrelik rıhtımı ziyarete açıldı. Milli Saraylar Anadolu Yakası Daire Başkanı Osman Celaleddin Urhan açılışta, şunları söyledi:

"Milli Saraylar Başkanlığı'mıza bağlı Anadolu Yakası'nın tek saray olma özelliğine sahip Beylerbeyi Sarayı'mız 1860-1863 yılları arasında 32. Osmanlı Padişahımız Sultan Abdulaziz tarafından yaptırılmıştır. Bugün ziyarete açmış olduğumuz rıhtım özellikle yazlık saray olarak yaptırılan Beylerbeyi Sarayı'na devlet adamlarının yabancı konukların rıhtımdan daha rahat ulaşabilmesi için yaptırılmıştır. 113 metre olan rıhtımı ziyarete açarak İstanbul'umuza bir teras kazandırdığımızı düşünüyoruz.

 

01-001.jpg

"GÜVENLİKLİ BİR ŞEKİLDE GEZİLEBİLİYOR"

Özellikle gün batımı manzarası 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile beraber inanılmaz bir atmosfer oluşturmaktadır. Bu atmosferi yaşamak isteyen ziyaretçilerimiz pazartesi günleri hariç gece 22.30'a kadar restoran, kafeteryamız, bahçemiz ve rıhtımımızla beraber Beylerbeyi Sarayı'mızı ziyaret edebilirler. 113 metrelik bir alanı şu anda güvenlikli bir şekilde gezebiliyorlar. Buna ek olarak deniz köşklerimizin de 15 metre olarak düşündüğümüzde İstanbul'un en büyük manzarasal rıhtımı olduğunu söyleyebiliriz."

 

"TARİHİ DOKUNUN ZARAR GÖRMEMESİNE ÖZEN GÖSTERDİK"

Rıhtımı ziyarete açmak için hazırlık yaparken tarihi dokuya zarar vermekten kaçındıklarını belirten Urhan, "Rıhtımımız tarihi bir rıhtım bu manada rıhtımı açarken güvenlik önlemelerini alırken tarihi dokunun zarar görmemesine de özen gösterdik. Tarihi zemine, mermerlere zarar verici objelerden uzak durmaya çalıştık" dedi.

ZİYARETÇİLERİN İSTEKLERİNE UYARAK AÇILDI

Ziyaretçilerin, "Denize sıfır bir yerimiz var ama bahçeden denizi göremiyoruz" demeleri üzerine harekete geçtiklerini belirten Urhan, "Uzmanlarımız özellikle başkanımızın da yönlendirmesiyle gerekli çalışmalar yapılarak hem haremlik tarafındaki hem selamlık tarafındaki kapılarımızı açarak İstanbul'umuza güzel bir teras kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER