VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 26 September 2021 00:37:29

0 Yorum

Kez Okundu.

Bence’de Türkiye’de Kürt Sorunu Yoktur!

 Bence de TÜRKİYE'DE KÜRT SORUNU YOKTUR!

H24/ Makale | Bekir TANK

Bugünlerde Afganistan'dayım. Ama Türkiye'de yeniden dillendirilen bu konudaki düşüncelerimi de söylemeden geçemeyeceğim.

Ben de artık şuna inandım ki, Türkiye'de bir Kürt Sorunu yok, ama

TÜRKİYE'DE İNSAN OLAMAMAK SORUNU VAR!

Ve bizim için en zelil olanı da MÜSLÜMANLARIN BÜYÜK BİR KISMININ ALLAH'IN AYETLERİNE KARŞI SAVAŞMALARI VAR! Örneğin, ben üniversitedeki öğrencilerime, "İstiklal Marşını veya Gençliğe Hitabeyi Kürtçeye çeviriniz" diye bir ödev verdiğim için derhal dersten el çektirilmemi...

sonrasında üniversiteden uzaklaştılmamı... Kürt milletvekilleri ve akademisyenlerinin, gerek kamu ve gerekse özel kurumlarda çalışan Kürtlerin kendi özgeçmişlerine Kürtçeyi yazamamalarını, velilerin ve ogrencilerin Kürtçülük ve PKK gibi ithamlara maruz kalırız korkusuyla göstermelik olarak MEB müfredatına konulan seçmeli Kürtçeyi seçememelerini ve kısaca Kürt ve Kürtçeye yönelik her türlü baskıyı bir Kürt Sorunu olarak değil, bir İNSAN OLAMAMAK SORUNU olarak görüyorum.

Hele hele Müslüman olup da Kürt olgusuna veya diğer milliyetlere Müslümanca bakmayanlar, kendi milliyetleri ve dilleri hakkında istedikleri şeyleri Kürt ve Kürtçe için de istemeyenler bilmeliler ki, kıyamet gününde Kürtlerin elleri onların yakalarında olacak ve "ey Allah'ım, bunların senin ayetlerine karşı savaştıklarına şahit olanlardanız" diyeceklerdir.

Hasılı, ben de artık inanyor ve diyorum ki, Türkiye'de bir Kürt Sorunu yok, ama bir insan olamamak sorunu var! Üzülerek ifade etmeliyim ki, bugün milliyetçiliği-ırkçılığı yaşatanlar Kemalistler, Atatürkçüler vs. değil, daha çok Müslüman olduklarını söyleyenlerdir.

TBMM başta olmak üzere kamu kurumlarında hüküm süren ırkçılık günümüzün dünyasında az ülkede vardır.

Bütün bu olumsuzluklar Türkiye'de bir Kürt Sorunu olduğuna değil, Türkiye'de bir insan olamama sorunu ve dahi inandığını söylediği Allah'a isyan etme sorunu olduğuna işaret etmektedir.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER