VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 July 2020 01:12:02

0 Yorum

Kez Okundu.

Bak Sen Şu Konuşanlara

BAK SEN ŞU KONUŞANLARA!...

H24/Belediye /Gazetecinin Sitemi

Hani bu günlerde durmadan Belediyenin beceriksizce çalışmalarını , bunun yanında yapılan yanlışlıkları eleştirmeye başlayınca, bu günlerde kulağıma farklı bir fısıltı geldi? 

BEN BELEDİYEYİ "RAHMETLİ BABAM VEHBİ ÇELEBİ 'nin İSMİNİN BİR CADDEYE VERİLMEMESİNDEN"

Dolayı eleştiriyormuşum? Bir kaç ay öncesiydi, belediye Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda caddenin birine Cemal TAŞAR ismi verilince, bende neden Bitlis'e, özellikle Tatvan'a büyük emeği geçen Gazeteci Vehbi ÇELEBİ'in isminin bir sokağa verilmesin diye düşünerek, Tatvan'da görev yapan meslektaşlarımında olduğu bir ortamda, sevgili belediye başkanı m.emin geylani 'ye " böyle bir müracaatta bulunursam, yardımcı olurmusunuz?" diye bir talepte bulundum. başkan geylani 'de " Bir dilekçe ile müracaat edin, mecliste görüşelim. Neden olmasın, böyle bir değerin ismini istediğiniz caddeye (İSKELE CADDESİNE) vermekten onur duyarız" ifadelerinin üzerine, bende bir dilekçe ile müracaat ettim.

İlk meclis toplantısında vermiş olduğum dilekçe görüşülmüş, meclis kararı ile talebim, red edilmiş. Çok umursamadım ama gercekte üzüldüm. Yalan yok. Belediye de basın görevini yerine getiren meslektaşıma, şaka ile bundan sonra siz görürsünüz ifadelerimi gülerek kendisine söyledim.

Söylemez olsaydım!... Gecenin bir yarısında, sabaha karşı telefonla beni arayan, yolda yürürken belediye hakkında haklı olarak bana sitemde bulunan, kahvede, orda burda mesleğimden dolayı, aldığım sitemler ve farklı laflar üzerine bende yanlışların olduğunu gözlemlerimde görünce, ya yazarak ya da görsellerle halkımızın teveccühü ile seçilen başkana yanlışları düzeltmeleri anlamında paylaşımlarda bulundum. Bu da benim eski bir Gazeteci olmam münasebetiyle en doğal hakkım olsa gerek!...

Bir çoğumuz zaman zaman paylaştığım belediye haberleri yüzünden bana AKP 'li olduğumu bile dile getirdiniz? Oysa ben AKP'li değilim ve asla sevgili başkana oyda vermiş değilim. Bir kaç gündür kulağıma gelen konuşmalar benim belediyeyi hedef almamın nedenini yukarıda bahsettiğim gibi algılanmaması için böyle bir açıklama yapmama gerek gösterdi. Yazacak öyle çok konular var ki; cadde ismi ne ki!... Yazacakmısın?

Evet zevkle yazacam. Ben yazmazsam, o vatandaş bana niye nalet okusun!... Tatvan güllük gülistanlık olsun, hizmetlerde aksama olmazsa hele, hele her kesimin taktirini toplayan bir belediye'yi ben niye karalayayım!...

Tatvan sevdalısı olarak birilerinin daha doğrusu ilçede bulunan STK'ların öncülüğünde yapılan yanlışlara el birliği ile el atmanın zamanı gelmedimi? Bakın tekrar ediyorum, rahmetli babamın isminin caddeye verilmeyişi yazdıklarım ve yazacakaklarımla hiç bir zaman ilgili değildir.

Sitemim Meclise seçilmiş olan ve babamı gördükleri zaman eline giden önünde düğme ilikleyen zatlaradır. Dünün çocukları Vehbi ÇELEBİ'yi ne kadar tanır!... Yeni yeni konular ile görüşmek dileğiyle

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER