VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 January 2022 22:08:56

0 Yorum

Kez Okundu.

Bahçeli Kurtulmuş, Arınç, Tayyar’a Ateş Püskürttü

Bahçeli; Numan Kurtulmuş, Şamil Tayyar ve Bülent Arınç'ı hedef aldı

H24/ SİYASET

 İBB'ye başlatılan terör teftişi ile ilgili konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, sürece dair açıklamalarından ötürü Numan Kurtulmuş, Şamil Tayyar ve Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Bahçeli; Numan Kurtulmuş, Şamil Tayyar ve Bülent Arınç'ı hedef aldımask Büyütmek için resme tıklayın İçişleri Bakanlığı, aralık ayının son haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) 557 çalışanın terör örgütleriyle iltisaklı ve irtibatlı olduğunu iddia ederek İBB hakkında özel teftiş başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık açıklamasında, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne DİAYDER referansıyla PKK terör örgütü irtibatlı ve iltisaklı kişilerin yerleştirildiğine yönelik İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan tespitler sonucunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamedeki iddia ve tespitler de bahse konu özel teftişin kapsamındadır."

ifadelerine yer verildi. İçişleri'nin İBB'ye teftiş için dayanak olarak kullandığı bu dava için MHP lideri Bahçeli, Türkgün gazetesine verdiği demeçte, “Terör örgütüyle iltisakı olanları Belediyeye alanların bu fiilleri sabit görülürse başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmamalıdır.

Derhal görevlerinden el çektirilmeleri adaletin gereği olacaktır. Suçluyu koruyan suç işlemiştir. Teröristleri belediyede işe alanların yeri belediye olamaz. Bunların adresi mahkemedir. Şayet iddialar doğru ise Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbul’a ihanet etmiştir.

Bu ihanet ise cezasız kalamaz. Toplanıp marşlar söyleyerek durumu kurtaramazlar." ifadelerini kullanmıştı.

3 AK PARTİ’Lİ İSMİ HEDEFE KOYDU

 Bahçeli, bugün 2022 yılının ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. İBB ile ilgili ifadelerini tekrarlayan Bahçeli, AKP içindeki kavgada yine taraf oldu.

Soylu'nun İBB operasyonuna tepki gösteren Şamil Tayyar, Numan Kurtulmuş ve Bülent Arınç'ı işaret eden sözlerle tepki gösterdi. Bahçeli, Ekrem İmamoğlu ile İBB Başkanı iken hapse atılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın durumuyla benzerlik kurulmasına da "soysuz kıyas" dedi.

Türkgün gazetesine söylediği sözleri de tekrarlayan Bahçeli, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı her durumda sorumludur. Suç sabit görülürse, bir saniye bile olsa makamını işgal edemez, etmemelidir." diye konuştu.

MHP lideri, "Suç işlemiş, işlenmiş suçlara ortak olmuş, terör örgütüne mali ve siyasi destek sağlamış HDP’li belediye başkanları o halde niye görevden el çektirildi? Hukukun üstünlüğü varsa, ki vardır ve kesindir, o zaman kamu görevi icra eden herkes yeri ve zamanı geldiğinde yaptıklarından veya yapamadıklarından dolayı hesap vermekle yükümlüdür.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde suç işlenmişse, teröristler bir diyet programı kapsamında işe alınmışsa, bunun birinci derecede sorumlusu temsili olarak şube müdürü Ahmet, daire başkanı Mehmet değil; bal gibi, buz gibi Belediye Başkanı olan zattır. Bu kapsamda herkes teftiş cihetiyle ulaşılacak sonucu beklemelidir.

Suç sabit görülür, suçlular tespit edilirse bundan sonraki etap mahkemelerdir. Bu süre zarfında teröristlerin işe girdiği belge ve bilgilerle bir rapor formatına bağlandıktan sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sadece mahkeme huzuruna çıkması yetmez, görevinden alınması şarttır, adaletin icabıdır, hitamında sorumluluk Büyükşehir Belediye Meclisi’ne aittir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin berrak görüşü milletin kanaat ve görüşüdür. Sözümüz hakkın ve hakikatin sesidir. Kim bu süreçte hem nalına hem mıhına vuruyorsa, Cumhur İttifakı’ndan hazımsız, milli beka mücadelesinden de memnuniyetsiz demektir. Onlara karşı tek başımıza da kalsak geri dönmeyeceğiz, sonuna kadar direneceğiz." ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ'DEN ŞAMİL TAYYAR'A: ÇÜRÜK YUMURTA

 "Belediyeye terörist almanın neresi milli iradenin hükmüdür" diyen Bahçeli, AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar'ın, "İmamoğlu’nun görevden alınması, hiç hak etmediği pâye olur. 20 yıllık emeklerimize, bu güzel ülkenin geleceğine yazık olur. Lafım, ortaya. İsteyen istediği payı alır" sözlerine, "Lafı ortaya attım isteyen istediğini üstüne alsın diyen çürük yumurta" sözleriyle tepki gösterdi.

"SULU GÖZLÜ SİYASETÇİ, SİYASETE DEVAM ETMEK İÇİN CHP'DE YER Mİ YAPIYORSUN?"

Bahçeli, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, "Bu şekliyle giderse, Ekrem Bey önümüzdeki seçim İstanbul'a belediye başkanı olmak isterse hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan, emin olun yüzde 50'nin üstünde gelir" sözlerine de, "Özel teşebbüsten dolayı endişeli olduğunu söyleyen, sürecin İmamoğlu'nun adaylığını yükselttiğini söyleyen sulu gözlü siyasetçi sana soruyorum, siyasete devam etmek için CHP'de yer mi yapıyorsun?

Kaybettiğin itibarını Halk TV'de mi arıyorsun?" diyerek sert çıktı.

BAHÇELİ'DEN KURTULMUŞ'A: SENİN VARMAK İSTEDİĞİN YER NERESİ?

Bahçeli, açıklamasında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'u da hedef aldı. İBB'ye yönelik teftiş konusunda, "Burada çalışanlar içerisinde terörle ilgili isimler varsa ortaya çıkarmak hükümetin vazifesidir tabii ki. Bunu bir teftiş mekanizmasını kullanarak, tek tek her bir dosya ile ilgili incelemelerle karara varacak.

Tekraren söylüyorum bu İBB Başkanı'yla ilgili bir mesele değildir. Türkiye terörle mücadele ediyorsa dağda, şehirde ve aynı şekilde kamu kurum ve kuruluşlarda da bu mücadeleyi yapar.

TSK'da, Emniyet'te bazı FETÖ artıklarıyla ilgili soruşturmalar yürütülüyor, kimse 'nereden çıktı bu soruşturma' demiyor. Mücadeleyi sürekli yaparsınız." ifadelerini kullanan Kurtulmuş'a da tepki gösteren Bahçeli, şunları söyledi: " “TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya tavrını mı ortaya koyar” sorusuyla teftiş sürecini baltalamak isteyen, dönemin Genelkurmay Başkanı’nı, bugünün Milli Savunma Bakanı’nı töhmet altında bırakan saygıdeğer siyasetçi, senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?"

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER