VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 December 2021 16:22:43

0 Yorum

Kez Okundu.

Bahçeli Bu İşin Şakası Olmaz

Bahçeli, İBB’deki teftişle ilgili İmamoğlu’nu hedef aldı: Bu işin şakası yok

MHP lideri Bahçeli, İçişleri Bakanlığı’nın İBB için başlattığı teftiş hakkında ’Bu işin şakası yok’ yorumunu yaptı. Bahçeli, İBB Başkanı İmamoğlu için "Suçluysa elbette görevinden alınmalı.

Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir" yorumunu yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, ’İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) terör örgütü bağlantılı kişiler tespit edildiği’ iddiasının ardından bakanlık tarafından İBB’ye teftiş başlatılmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör örgütleriyle iltisaklı hiçbir belediyenin gözünün yaşına bakılmaması ve başkanlarının da görevinden alınması gerektiğini söyledi.

Türkgün’den Kadir Yıldız’a konuşan Bahçeli; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştirerek, "Teröristleri işe alacağına işsiz vatandaşlarımızın yarasına merhem olmalı" dedi.

’İBB BAŞKANI SİYASİ HIRSLARINA YENİLMİŞTİR’

MHP lideri, "Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınmasını mı istiyorsunuz" sorusuna da "Suçluysa elbette görevinden alınmalı.

Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığının özel teftişinden suçlu olmayanın rahatsız olmasına da gerek yoktur. Eğer suç var ise cezası da olmalıdır. İstanbul terör örgütlerine teslim edilmeyecektir.

İstanbul’a hizmet bahtiyarlıktır. Dua berekettir. Ama İBB Başkanı siyasi hırslarına yenilmiştir. Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği gizli bir gündem peşinden koştuğunu göstermektedir" şeklinde cevap verdi.

CHP’DEKİ KOLTUK SAVAŞLARI HAYAL KIRIKLIĞI’

Bahçeli, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklamamasıyla ilgili ise "Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını hala açıklayamadı. Bu kapsamda kıran kırana bir rekabet olduğu açıktır.

Kılıçdaroğlu devamlı ’İttifak uygun bulursa cumhurbaşkanı adayı olmaktan onur duyarım’ diyor. İsimleri adaylık için geçen büyükşehir belediye başkanlarına ise olumlu bakmıyor. İstanbul ve Ankara’ya hizmet etme sorumlulukları olduğunu ara ara ifade ediyor.

Buna karşılık İmamoğlu en başta İP Başkanını dolduruşuna gerek fiili adaymış gibi ortalıkta geziyor. Büyükşehir Belediyesindeki makamına da boş zamanlarda uğruyor.

İstanbul sahipsiz bırakılmıştır. Belediye hizmetleri aksamaktadır.

CHP’deki koltuk savaşları, zillet ittifakının çıkar ve ikbal özellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımızı derin bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayını açıklayacak hazırlığı yoktur.

Cesaret yoktur. Kararı yoktur. İşleri güçleri polemik, dedikodu" diye konuştu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER