VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 July 2022 20:40:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Baerbock Tahran Zirvesi Meydan Okumadır

Bu fotoğraf bir meydan okumadır

 Almanya’dan ’Tahran Zirvesi’ yorumu: Bu fotoğraf bir meydan okumadır

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Tahran Zirvesi'nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin verdiği fotoğraf karesi için "Bu bir meydan okumadır" dedi.

Alman gazetesi Bild'e konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Tahran Zirvesi'nde Erdoğan, Putin ve Reisi'nin verdiği fotoğrafla alakalı değerlendirmelerde bulundu.

"BU BİR MEYDAN OKUMADIR"

"Türk Cumhurbaşkanı'nın bu fotoğrafta olması, kibarca söylemek gerekirse; bir meydan okumadır" diyen Baerbock, fotoğraf karesinin kendisi için, özellikle de bir NATO üyesi açısından anlaşılmaz olmaktan öte olduğunu söyledi.

Tahran'daki zirveye dair görüşlerini paylaşmaya devam eden Alman Bakan, "Tahran'daki toplantı, ortak değerlerimiz için bir arada durmamızın ne kadar önemli olduğunu tekrar gösterdi" dedi. Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock Bild'e mülakat verirken

"PUTİN HUKUKSUZ BİR SAVAŞ YÜRÜTÜYOR"

Baerbock verdiği mülakatta Rus lider Putin için, "despot" ifadesini kullandı: "Toplum olarak bir arada durmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Putin'in amacı toplumları ve demokrasileri bölmek. Putin'in ağlayıp ağlamadığı umurumda değil. Rus lider, uluslararası hukuku ihlal eden bir savaş yürütüyor. Ukrayna halkının barış, özgürlük ve güvenlik içinde yaşama hakkı vardır."

&paylaştı sosyal

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER