VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 September 2021 08:36:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Babacan’dan Yüzyüze Eğitim Açıklaması

Babacan'dan yüz yüze eğitim açıklaması:

H24/Siyaset

En son kapatılacak yer okullar olmalı Pandemi dolayısıyla ara verilen yüz yüze eğitim bugün itibarıyla başladı.

Bu kapsamda Ankara'da bir anaokulunu ziyaret eden Babacan, "Biz baştan beri pandemi döneminde mutlaka ilk açılan yerler okullar olmalı eğer bir kapanma varsa da en son kapanacak yerler okullar olmalı diye defalarca söyledik" dedi. Ayrıca zorunlu eğitimin 3 yaşından itibaren başlaması gerektiğini söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yüz yüze eğitimin başlaması sebebiyle Ankara Yenimahalle’de bulunan Sudoku Anaokulu’nu ziyaret etti. Koronavirüs salgını döneminde ilk açılacak yerin okul olmadı gerektiğini belirten Babacan, son kapatılacak yerin ise yine okullar olmadı gerektiğini vurguladı.

'SINIF BAŞINA DÜŞEN ÖĞRENCİ SAYISINI DÜŞÜK TUTMAK ÖNEMLİ'

 Panndemin devam ettiğini de unutmamak lazım diyen Babacan, "Pandemiyle ilgili tedbirler eksiksiz yerine getirilmeli. Çocuklarımızın maskelerini takıyor olması, sınıflarda mesafeyi korumak, sınıf başına düşen öğrenci sayısını düşük tutmak son derece önemli. Özellikle okulların temizliği çok önemli. Bu konuda daha özel bir çaba lazım. Okulların daha sık dezenfekte edilmesi lazım. Bütün bunlara dikkat etmek ders yılı boyunca son derece önemli" dedi.

'ZORUNLU EĞİTİM 3 YAŞINDA BAŞLAMALI'

"DEVA Partisi olarak zorunlu eğitimin 3 yaşından itibaren mutlaka başlamasını söylüyoruz" diyen Babacan sözlerini şöyle sürdürdü: "Üç yaşından itibaren eğitimin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bunu da parti programımıza açıkça yazdık. Telafi eğitimiyle ilgili sürecin çok dikkatli bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. Önemli kayıplar oldu.

EBA’ya bağlanamayan milyonlarca öğrencimiz oldu. Dolayısıyla öğrencilerimizi eğitim seviyesinde aynı noktaya getirebilmek için çok özel bir çaba gerekiyor. Bu çabanın da önümüzdeki dönemde eksiksiz bir şekilde ortaya konması lazım.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER