VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 November 2021 17:42:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Babacan’dan Bahçeli’ye: AYM’yi kapatmak haddiniz değil

Babacan'dan Bahçeli'ye: AYM'yi kapatmak haddiniz değil

Babacan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Öyle ey naraları atmakla bu iş olmuyor. Keskin sirke küpüne zarar. Ne oldu Rusya'dan S-400'leri aldılar mı? 2.5 milyar dolar da ona verdiler mi? Sistemler geldi, yaptırımlar uygulandı. Hemen kapaklarını kapattılar. Bu nasıl dış güvenlik politikası? 1.5 milyar uçaklara para ver alama, 2.5 milyar ver S-400'leri kullanama. Bu ülkenin kaynaklarına yazık değil mi?

Bu uçakların kritik birçok sistemi Türkiye'de üretilecek. Şimdi neyin pazarlığı dönüyor. Madem F35'leri vermiyorsanız bari F16'ları verin. Böyle dış politika mı olur ya. Herhalde bu beceriksizlik değil mi, iş bilmezlik, politikasızlık. Akıl duruyor. Sürekli zarar ediyoruz. Sürekli itibar kaybediyoruz.

 

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Anayasa Mahkemesi'nin kapatılmasıyla ilgili açıklamalar yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek "Sayın Bahçeli AYM'yi kapatmaktan bahsediyor. Kusura bakmayın bu sizin haddiniz değil" dedi.

Babacan "Biz artık vatandaşlarımızı yepyeni bir sözleşmeye davet ediyoruz. Biz vatandaşlarımızı tam demokratik, özgür ve zengin bir Türkiye'ye davet ediyoruz. Önce bu tek adam sistemine ve zihniyetine son vereceğiz. Demokratik parlamenter sistemine geçeceğiz, hukuku ayağa kaldıracağız. İktidarın sopasını yargının üzerinden çekeceğiz. Hak ve özgürlüklerden bir adım dahi geri atmayacağız. Gasp edilmiş her türlü hakkı teslim edeceğiz. KHK'lılar dahil" ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Maltepe İlçe Kongresi'nde konuştu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER