VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 July 2021 01:43:27

0 Yorum

Kez Okundu.

Babacan’da Erdoğan’a Faiz Sorusu

Babacan'dan Erdoğan'a: Niye şu faizi indir demiyorsun?

DEVA Partisi lideri Babacan, Merkez Bankası'nın faizi sabit tutarak yüzde 19 ile Avrupa'nın en yüksek faizi uyguladığına dikkat çekti.

Babacan Erdoğan'a "Merkez Bankası Başkanı laf dinleyen biri. Niye şu faizi indir demiyorsun?" sözleriyle seslendi.

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kahramanmaraş 1. İl Olağan Kongresinde konuştu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Babacan, yaşanan ekonomik sıkıntıların sebebi olarak kötü yönetim şeklini göstererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Merkez Bankası başkanı üzerinden yüklendi. Babacan, ''Bu haftaki Para Politikaları toplantısında Merkez Bankası'nın ne karar alacağını göreceğiz. Laf dinlemeyen başkan gitti laf dinleyen geldi.

Laf dinleyen Merkez Bankası başkanı var; niye şu faizi indir demiyorsun? Geleli 4 ay oldu niye faiz yüzde 19?'' dedi.

'HALKIMIZ 15 TEMMUZ GECESİ DEVLETİ AYAKTA TUTTU'

 Babacan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle: Demokrasi milletimizin sesini öne çıkarmak demektir. Anayasal düzeni korumak millet iradesini her şeyin üstüne koymak demektir. Demokrasi 73 sene önce sandıkları koruyan aslan köylülerin hasretidir. Demokrasi 15 Temmuz gecesi tankları durduran bu cesur milletin demokrasi hasretidir.

Bundan 5 yıl evvel demokrasimize karşı hain bir darbe girişimi gerçekleşti. Bu hain örgüt, FETÖ örgütü demokrasimizi fethetmeye çalıştı. Halkımız o gece devleti ayakta tuttu. Halkımızın demokrasi sevdası tankların önüne geçerek set çektiler. 15 Temmuz niçin başarılı oldu?

O direniş haklı bir direnişti meşru idi. Sivil bir direniştir.

'KOŞULLAR NE OLURSA OLSUN SİVİL SİYASETE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKACAĞIZ'

Darbeye direnirken şehit düşen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum . Tüm gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 2 gün sonra kaybettiğimiz kardeşlerimiz saygıyla anacağız. Bize düşen demokrasimize sahip çıkanların o emanetine sahip çıkmamız gerekiyor.

O emanet nedir?

Devlet kurumlarına yapılan personel atamalarında liyakati esas almaktır. Bu millet darbelerin acısını okulda, cezaevlerinde çok gördü.

Seçimle gelen ancak seçimle gider. Koşullar ne olursa olsun sivil siyasete gözümüz gibi bakacağız. Bu ülkenin sorunlarının çözümleri meşru demokratik siyasette aranmalıdır.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER