VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 March 2023 23:09:59

0 Yorum

Kez Okundu.

Ayhan Bilgen Seçimlere Giremiyecek

Ses Partisi Seçimlere Giremiyor 

SES Partisi’nin 6 aylık süre dolmadığı için seçime giremeyeceğini bildirdi.

H24/ Siyaset

Türkiye’nin Sesi Partisi (SES Partisi) Genel Başkanı ve Eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, partisinin 14 Mayıs seçimlerine girme hakkı elde edemediğini duyurdu. Bilgen, Twitter hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı: “8 ay içerisinde seçime girme şartı olan 41 il ve 1/3 ilçesinde teşkilatımızı kurduk.

Seçimlerin Mayıs ayına alınması nedeniyle Genel Kurul sonrası 6 aylık süre dolmadığı için seçimlere girme hakkını elde edemedik. Türkiye'nin Altınçağı için SES vermeye devam edeceğiz.” Türkiye’nin Sesi Partisi için kuruluş dilekçesi 31 Mart 2022’de Türkiye İçişleri Bakanlığı’na teslim edilmişti.

Ayhan Bilgen partinin kuruluşuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. 2023 yılında ülke yönetiminde öyle ya da böyle olacağız. Onun için de seçimlere yetişecek bir parti kuracağız. Biz tabela partisi kurma hevesiyle yola çıkmadık. İttifak arayışlarında değiliz.

Sadece toplumla ittifak yapacağız. Sessiz çoğunlukla, Türkiye siyasetindeki tıkanmışlığı gören iktidara da muhalefete de güvenmeyen kitleyle yola çıkacağız” ifadesini kullanmıştı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER