VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 March 2022 02:20:10

0 Yorum

Kez Okundu.

Ayhan Bilgen ’ den SES Partisi

Ayhan Bilgen'in partisinin ismi belli oldu

H24/ SİYASET

 Kars Belediye Eş Başkanı görevinden alınarak tutuklanan ve cezaevinden çıkmasının ardından HDP’den istifa eden Ayhan Bilgen'in öncülüğünde başlayan siyasi parti kurma çalışmalarında sona gelindi.

HDP’den istifa eden Ayhan Bilgen’in partisinin adı netleşti. Türkiye’nin Sesi Partisi için kuruluş dilekçesi 31 Mart’ta İçişleri Bakanlığı’na teslim edilecek. Kars Belediye Eş Başkanı görevinden alınarak tutuklanan ve cezaevinden çıkmasının ardından HDP’den istifa eden Ayhan Bilgen'in öncülüğünde başlayan siyasi parti kurma çalışmalarında sona gelindi. ‘Sessizlerin Sesi Hareketi’ olarak yola çıkan ve bu süreçte bir dizi toplantılar düzenleyen Bilgen’in yeni kuracağı partinin adı netleşti. Türkiye’nin Sesi Partisi, ismiyle Türkiye siyasal hayatına katılacak olan partinin kısaltması ise ‘SES’ olacak.

Bilgen de partinin, ‘kurucu başkanı’ sıfatını taşıyacak.

31 MART’TA KURULUŞ DİLEKÇESİ BAKANLIĞA TESLİM EDİLECEK

 Geçtiğimiz hafta Ankara’da bir otelde partinin kuruluşuna ilişkin açıklama yapan ‘Sessizlerin Sesi Hareketi’, mart ayı içerisinde parti kuruluş dilekçelerinin İçişleri Bakanlığı’na teslim edileceğini duyurmuştu.

Edinilen bilgiye göre partinin tüzük ve programı tamamlandı ve 31 Mart Perşembe günü İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçeleri teslim edilecek. Türkiye’nin Sesi Partisi, bakanlığa 30 kurucu üye ile başvurusunu yapacak. Bu 30 kurucu arasında mimar, mühendis, hukukçular ve iş insanları yer alacak. Partinin amblemi konusunda ise çalışmalar bir süre daha devam edecek.

‘KURULUŞ DİLEKÇESİNİN ARDINDAN PARTİ SAHAYA ÇIKACAK’

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Edinilen bilgiye göre parti, kuruluş dilekçesini vermesi ve alındı belgesini almasının ardından Türkiye’nin farklı bölgelerinde sahaya çıkacak. Türkiye’nin her bölgesinde yapılacak planlamalarla alanlara çıkılarak parti programı ve tüzüğü topluma anlatılacak.

Yeni kurulan partinin yatay demokrasiyi savunduğunu belirten parti kaynaklarına göre hedefleri, “Katılımcı, müzakereci demokrasiyi yatayda esas alarak ileriye ulaşma çabası” sözleriyle özetlendi.

‘BU ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİBİZ’

Ankara’da geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada yeni kurulacak partinin izleyeceği yola dair Ayhan Bilgen tarafından yapılan açıklamada, “Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. 2023 yılında ülke yönetiminde öyle ya da böyle olacağız. Onun için de seçimlere yetişecek bir parti kuracağız.

Biz tabela partisi kurma hevesiyle yola çıkmadık. İttifak arayışlarında değiliz.

Sadece toplumla ittifak yapacağız. Sessiz çoğunlukla, Türkiye siyasetindeki tıkanmışlığı gören iktidara da muhalefete de güvenmeyen kitleyle yola çıkacağız” değerlendirmeleri yapılmıştı.

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER