VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 November 2021 12:02:03

0 Yorum

Kez Okundu.

Aydın Valiler İktidarın Değil Devletin Valiliğini yapsınlar

İYİ Partili Aydın'dan Bingöl'deki küfür olayı sonrası valiliklerle ilgili şok iddia: Koruculara protesto talimatı verdiler.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de Tahir Gümren isimli şehit yakınına küfür etmesinin yankıları sürerken, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Valiliklerin, koruculara İYİ Parti'ye karşı protesto eylemi yapmaları, şehit ailelerine de basın açıklaması için talimat verdiklerini iddia eden Aydın, "Valileri iktidarın değil devletin valisi olmaya çağırıyoruz" dedi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de esnaf ziyaretinde bulunduğu sırada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i protesto eden Tahir Gümren isimli şehit yakınının kulağına eğilerek sinkaflı bir küfür etmişti. Bunun üzerine büyük tepkiler alan Türkkan, önce sosyal medyadan küfür ettiğini inkar etmiş ancak sonradan yayınladığı bir video ile küfür ettiğini kabul ederek herkesten özür dilemişti.

Yaşanan olayla ilgili İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, valiliklerin İYİ Parti'ye karşı eylem çağrısında bulunduğunu öne sürdü.

"VALİLERİ İKTİDARIN DEĞİL DEVLETİN VALİSİ OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

Konuyla ilgili açıklamasında Koray Aydın, şunları söyledi: "Bingöl'de yaşanan provokatif ve üzücü olaydan sonra valiliklerin; koruculara İYİ Parti'ye karşı protesto eylemi yapmaları, şehit ailelerine de basın açıklaması için talimat verdikleri öğrenilmiştir. İktidarı uyarıyoruz; valileri iktidarın değil devletin Valisi olmaya çağırıyoruz. "

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER