VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 31 October 2021 14:22:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Aşı Oldu Sağ Gözünü Kaybetti

Aşıdan sonra sağ gözünü kaybetti.

H24/Sağlık

Kocaeli Üniversitesi Ebelik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Tuğçe Sarı, Biontech aşısının ikinci dozunu olduktan sonra yaşadıklarını sosyal medya üzerinden duyurdu.

ySk4CHVJ

Sağ gözünde yüzde 100 görme kaybı olduğunu ve beyninde lezyon meydana geldiğini ifade eden genç kız, artık ebelik mesleğini sürdüremeyeceğini öğrendi. Sosyal medya hesabından sesini duyurmaya çalışan ve çok sayıda kullanıcıdan destek gören Tuğçe Sarı, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığı cevapları da aktardı. Sarı, “aşı karşıtı” olmadığını vurgularken, yan etki sonrası hastanede yapılan test belgelerini de paylaştı. Ebelik öğrencisi Sarı, yaşadığı süreci Twitter hesabından şöyle anlattı:

SAĞ GÖZÜM AÇILMAYACAK”

Bugüne kadar aşı karşıtlığı yaratmamak için sustum. 24 Ağustos günü sağ gözümde şiddetli bir ağrıyla uyandım. Öğlene doğru bulanıklıkla başlayan durum akşam sağ gözümde tamamıyla görme kaybına yol açtı. Derince eğitim araştırma hastanesinde acile başvurdum. Yapılan MR sonucumda hiçbir şey çıkmayınca göz polikliniğine yönlendirildim.

Biontecth aşısına bağlı optik nörit olduğumu söyledi doktor ve benim gibi başka hastalar gördüğünü söylediler. Hastanede bütün tedavilerim yapıldı. 8 haftalık bekleme sürecinde göz hastalıkları dalında 6 profesör, 1 operatör ve 1 uzman hekime göründüm. Hepsinde cevap aynıydı gözümde olan ödem sinirlerime hasar vermiş ve bir daha gözümün açılmayacağı söylendi.

SALYA TUTAMAMA, KONUŞURKEN ZORLANMA

 Aynı durumun sol gözümde olmaması ve beynimde de zarar görülebileceğinden dolayı oksapar+ aspirine başlatıldım. Son 12 gündür ağız salyamı tutamama ve konuşurken zorlanma şikayetiyle Gölcük Necati çelik devlet hastanesinde uzmanına gözüktüm. Dilimde biraz sola kayma olduğunu söyledi ve tekrardan MR http://çekildim.mr sonucunda beynimde lezyon olduğu söylendi.

BEYİNDE HASAR KORKUSU

 Kocaeli üniversitesin Hastanesine sevk edildim. Burada yapılan muayenede Beynimde 2 tane lezyon olduğu söylendi ve yatışım verildi. Beynimden ve boynumdan MR çekildi. Sonuçlarında nma veya ms hastalığından şüphe ettiklerinden dolayı kan tahlili ve tekrardan MR istendi Bu süreçte yaşadığım psikolojik durumu özetleyecek olursam beynimde bir hasar mı olacak ya da sol gözümü de kaybedecek miyim korkusuyla yaşadım. Bu psikolojik sorunları bir kenara bırakacak olursam Kocaeli üniversitesi ebelik 3. sınıf öğrencisiyim ve bir daha ebelik mesleğini Sağ gözümden dolayı yapamayacağım söylendi. Geleceğe dair olan bütün hayallerim yıkıldı.

“BEN AŞI KARŞITI DEĞİLDİM”

Sağlık bakanlığını arayıp bu durumu bildirdim bu durumun bilinmesi ve tedbirlerin alınması için. Bu süreçte hiçbir şekilde bu olayı medyaya duyurmadım. Ben aşı karşıtı değildim. Devletin yetkililerine güvenip bu aşıyı oldum. 21 yaşında pcos harici hiçbir sağlık problemi olmayan ben. Biontecth 2.dozdan sonra bütün sağlığımı ve geleceğimi kaybettim.

Medyaya bu durumu paylaşmadan devletin bana yardım etmeyeceğini anladım. Lütfen bu tweeti yayalım. Bu durumu kulak arkası edip hiçbir önlem almayanları görerek bu durumu paylaşmak istedim.

Medyaya bu durumu paylaşmadan devletin bana yardım etmeyeceğini anladım. Lütfen bu tweeti yayalım. Bu durumu kulak arkası edip hiçbir önlem almayanları görerek bu durumu paylaşmak istedim.

FC2rhnDXoAIkvzz

Yapılan görme alanı testim.

FC2rg4sXMAAsGHC

FC2rgLMXMAU7lUb

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER