VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 November -1 00:00:00

0 Yorum

Kez Okundu.

Arınç Küçük ERBAKAN mı?

Arınc Küçük ERBAKAN mı?

H24/kitap/Eleştiri

Eski Bahçelievler Belediye Baskani Muzaffer Doğan Bülent Arınç ın kitabı küçük ERBAKAN isimli kitabına atıfta bulundu .

Eleştiriler de bulundu.Merhum ERBAKAN in cizgisi ile ilgili tespitlerini açıkladı. Arınç için ise önerilerde bulundu.

BİZ, BİR BÜYÜK ERBAKAN VAR DİYE BİLİYORDUK.

MEĞER BİR DE “KÜÇÜK ERBAKAN” VARMIŞ! O DA, BÜLENT ARINÇ’MIŞ! ????

Bülent Arınç, geçen yıl, kendi kurduğu bir yayınevinden “Küçük Erbakan” diye bir kitap çıkardı. “Nehir kitap” dedikleri türde bir kitap. Ömer Şahin’le yapılan uzun bir söyleşiden oluşmuş.

Siyasetle geçen 50 yıllık hayatını anlatıyor!

Bülent Arınç, 1948 doğumlu. Abdullah Gül 1950, R.Tayyip Erdoğan 1954, Abdüllatif Şener 1954 doğumlu. Ben de, 1954 doğumluyum. Bizim nesil, MTTB ve Akıncılar Teşkilatlarının çatısı altında yetişti.

Bizler, en çok Üstad Necip Fazıl’ı okumuş, O’nun şiirleriyle ve fikirleriyle beslenmiş insanlarız. Millî Selâmet Partisi’nde siyasete başlamış, 1980 askerî darbesinin ardından Refah Partisi teşkilatlarında görev almış, aynı partiden kimimiz belediye başkanı, kimimiz millet vekili, kimimiz bakan, başbakan, başbakan yardımcısı, millet meclisi başkanı ve bir noktadan sonra da, Ak Partiden Cumhurbaşkanı olmuş bir nesiliz.

Bu durum, bir büyük tarihî hadisedir ve bütün teferruatıyla ciltlerle kitaba konu olacak mâhiyettedir. •Bu noktada, vefâ ve hakkaniyet adına, şu tesbiti yapmalıyım: Bu büyük başarıda, elbette bir çok insanın emeği, alınteri ve çilesi vardır amma, en büyük pay, fikir ve aksiyon planında, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’e aittir.

Büyük Doğu dâvâsı olarak isimlendirdiği, Başyücelik Devleti olarak projelendirdiği ve bu uğurda mahkeme kapılarını aşındırdığı, zindan duvarlarını terlettiği mücâdele neticesinde, bir gençlik yetiştirdi. 1980 darbesinin ilân ettiği sıkıyönetimin gölgesinde, 25 Mayıs 1983 tarihinde vefât etti ve Büyük Doğu teknesinde yoğurduğu gençliğin geldiği yeri göremeden, ebedî vatanına uçup gitti.

İkinci büyük pay da, “ önce ahlâk ve mâneviyat” ölçüsünü başa alarak ve hareketin adını “Millî Görüş” koyarak meydan yerine çıkan ve dâvânın siyâset cephesini tahkim eden muhterem Necmeddin Erbakan’a aittir. O da, bu uğurda büyük çileler çekmiş, bedeller ödemiş bir büyük dâvâ adamıdır.

Gerek Üstad Necip Fazıl, gerek Prof. Necmeddin Erbakan, cumhuriyet’in batıcı, lâik, kemalist inkılaplarını yerle bir edici, küfür hisarında büyük gedikler açıcı, büyük hamlelere imza atmış büyüklerimizdir. Bu iki damarı da temsil eden, bu iki büyük damardan beslenen Recep Tayyip Erdoğan’a da, kader, büyük mes’uliyetler ve memuriyetler yükletmiş ve o, bu büyük mes’uliyet ve memuriyet yükünün altında dimdik durmasını bilmiş, hâlen de, bu mukaddes yükü taşımaya devâm etmektedir.

Bundan sonra iş nereye varır, bunu Allah bilir. Bu dâvâya gönül veren herkesin, kendine düşen vazifeyi eğip bükmeden, hakkıyla yerine getirmesi, büyük vebâl ve vecibedir. Dâvâ, makam, mansıp ve mevkî kapma dâvâsı değil, Allah’ın rızâsını kazanma, Hakkı, doğruyu, iyiyi ve güzeli, hayata hâkim kılma dâvâsıdır. Çile çeken, emek veren, ter döken herkes, mükâfâtını Allah’dan beklemelidir.

Bu süreçte de, en çok muhtaç olduğumuz şey, birbirimize güvenmek, birbirimizi çok sevmek, şeytanın ve şeytanî yolda yürüyen çevrelerin tuzağına düşmemek; dâvâmızın, içerdeki ve dışardaki düşmanlarının değirmenine su taşımamaktır. •Son zamanlarda, aramızdan bu tuzağa düşen ve bu oyuna gelen bir takım insanlar çıktı.

Kimisi, gidip chp’den milletvekili oldu, kimisi chp ve terör örgütü güdümündeki hadep’le birlik olup, seçim ittifakı yaptı. Şimdi de, kendisini, “Küçük Erbakan” diyecek kadar, ideâlize ettiği Erbakan Hocaya benzeten, ancak Erbakan Hocamızdan hiç bir şey almadığına hükmetmemize yol açacak kadar aykırı çıkışlarına şahid olduğumuz Bülent Arınç ortaya çıktı ve kâtillerin, hâinlerin hâmiliğine cüret edecek kadar istikâmetini değiştirip, işi, büyük fitne ve fesat ateşine odun taşımaya kadar vardırma yoluna girdi.

Dileriz, bu büyük yanlıştan döner, tövbe eder ve köşesine çekilir. Bir tane Erbakan vardı. O da, memuriyetini ve ömrünü tamamladı ve ebedî âleme göç edeli 9 yıl oldu. •Bülent Arınç’a dostça tavsiyemiz şudur: Bırak “küçük Erbakan”lığa özenmeyi! Kendin ol, sağlam ol, dosdoğru ol. Tövbe et, bu zikzaklı yoldan ve politik oyunlardan vazgeç. Makamın, mevkinin her türlüsünü gördün.

Gerçek dâvâ adamlarının, gerçek müslümanların gönlünde yer almaya ve Allah’ın rızâsını kazanmaya bak!

•Muzaffer Doğan

Eski Bahçelievler Belediye Baskani

 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER