VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 10 April 2022 10:00:25

0 Yorum

Kez Okundu.

Anne Babalar Bu Çikolataya Dikkat

Salmonella krizi büyüyor: Belçika, Kinder fabrikasını kapattı Kinder çikolata üreticisi Ferrero’nun ürünlerinde Salmonella bakterisi tespit edilmesi nedeniyle, Belçika yetkilileri firmanın fabrikasını kapatma kararı aldı.

Uyarı Kinder'den Uzak Durun

H24/ Gıda Sağlık

Bu çikolatayı asla ve asla tüketmeyin. Gıda Standartları Ajansı acil olarak duyurdu, piyasadaki o çikolataları toplattı. Anne ve babalar dikkat.

Salmonella vakaları patladı, uyarı geldi. Kinder Sürpriz'de büyük tehlike Tüm dünyada ve Türkiye'de de sıklıkla tüketilen bir çikolata ile ilgili çok önemli bir uyarı geldi.

Özellikle çocukların çok sevdiği bu çikolata konusunda uyarıda bulunan Britanya Gıda Standartları Ajansı, anne ve babaları uyardı: Tüketmeyin. Bazı çikolatalar da toplatıldı.

 

Türkiye için firmadan yapılan açıklamada ise, "Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilen ve satışa sunulan hiçbir ürün bahsi geçen durumdan etkilenmemektedir" denildi.

Ferrero Çikolata Türkiye, konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak, "Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithal edilen ve satışa sunulan hiçbir ürün bahsi geçen durumdan etkilenmemektedir. Kinder Surprise ürünlerinin bazı ülkelerde çıkan Salmonella vakalarıyla olası bağlantısına ilişkin devam eden kalite süreçlerinde yerel otoritelerle iş birliği içerisinde hareket ediyoruz.

Her ne kadar yapılan testler ve analizlerde piyasaya sürülen hiçbir Kinder ürününde Salmonella bulunduğuna dair bir bulguya rastlanmasa da tüketici sağlığını birincil önceliğimiz olarak kabul ederek bu konuyu çok ciddiye alıyoruz.

Bu çerçevede, Belçika fabrikamızda üretilen ve tavsiye edilen tüketim tarihi 11 Temmuz 2022 ve 7 Ekim 2022 arasında olan ürünlerimizi istemli olarak toplatıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER