VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 13 February 2022 23:25:33

0 Yorum

Kez Okundu.

Anlaşılamayan Adam ERBAKAN Ve Davası

Anlaşılamayan Adam ERBAKAN Ve Davası

H24 / Araştırma

 

Erbakan Hocamızdan öğrendiklerimden teşkilat mensuplarımızın sormuş olduğu bazı sorular cevapları.

1. Teşkilatımız davamız mıdır?

Hayır, teşkilatımız davamız değildir. Davamızı hakim kılmak için oluşturulmuş organize yapımızdır. Amaca giden yolda aracımızdır. Davamız İslam'dır.

2. Niçin davamıza Milli Görüş diyoruz?

Milli Görüş'ün lugattaki karşılığı dini görüş, ıstılahtaki manası İslami Görüştür. Bu haliyle de Milli Görüş esasen Peygamberlerin görüşüdür, Tevhid görüşüdür.

3. Neden İslami Görüş yerine Milli Görüş diyoruz?

Allah demenin bile yasak olduğu ve Müslümanların türlü ezaya muhatap olduğu bir dönemde Erbakan hocamızın tabiri ile kuş dili ile söylenmesidir.

4. Milli Görüş ismi nereden gelmiştir?

Bu teşkilatlar yola ilk çıkarken insanlara hangi görüşten (sağcı solcu v.s) olduğumuzu açıklamak için ayette geçen "silm görüşü" ifadesi baz alınmış. Söylem ve kavrayışta zorluk olabilir diye yine aynı manayı ihtiva eden Milli Görüş ifadesi bizzat Erbakan hocamız tarafından belirlenmiştir. Yani ne sağcıyız ne solcu, hak yolcuyuz hak yolcu. Kör dünyanın göbeğine Kuşların göz bebeğine Hak yol İslâm yazacağız.

5. Amacımız iktidar olmak mı?

Hayır, iktidar da tıpkı teşkilatlarımız gibi aracımızdır. Teşkilat amacımız Hak ekseninde, Adil Düzeni kurup tüm dünyaya yayarak Yeni Bir Dünyayı kurmaktır. Bireysel olarak her birimizin gayesi Allah rızasını kazanmaktır.

6. İktidara ve Yeni Bir Dünya'ya giden yolda, oyunu kurallarına göre oynamak zorunda mıyız?

Asla. Biz yeni bir oyun kurmak zorundayız. Bu da tıpkı Müslüman olurken "laaaa" deyip bütün ilahları reddedip esas İlah'ı kabul etmek gibi bütün oyunları reddedip hak olana tabi olmaktır.

7.Teşkilâtlarımıza kir tutmaz diyebilir miyiz?

Teşkilatlar pak mıdır? Diyemeyiz. Böyle bir söylem İslam'a aykırı olur. Biz ne kadar kir tutmuyor ve ne kadar pak isek teşkilâtlarımız da o kadar paktır.

DAİM PAK OLAN ALLAH'IN AZİZ DAVASI İSLAM'DIR.

8. Teşkilatımız Allah'ın koruması altında değil midir?

Allah'ın koruması altında olan davamızdır. Biz davaya ne kadar sahip çıkar korursak, Allah teşkilâtımızı o kadar korur. Allah'ın ne bize ne de teşkilâtımıza ihtiyacı yoktur. Muhtaç olan bizleriz.Teşkilatın korunması bizdedir, bize aittir. Biz doğru olduğumuz sürece de bizim yardımcımız da Allah'tır.

9. Peki büyüklerimiz neden davayı Allah korur diyorlar?

Söz doğrudur. Allah kendi davasını koruyacağını vaat etmiştir. Sözdeki davayı teşkilat olarak görmek ise yanlıştır, islami değildir, Peygamber efendimize hakarettir.

10. Teşkilatı Allah korur demek neden İslami değildir?

Neden Efendimiz s.a.s'e hakarettir? Milli görüş teşkilatlarının her zaman - kıyamete kadar Allah tarafından korunacağını düşünmek ve iddia etmek genel İslami kaidelere aykırıdır.

Nitekim ecdadımız Osmanlı 6 asır boyunca İslam sancağını taşımış nihayetinde bambaşka bir devlete dönüşmüştür. İslam'ı, gemileri yakarak Avrupa kıtasına taşıyan ve eşsiz bir medeniyet kuran Endülüs'ün yerinde bugün Hristiyan alemi oturmaktadır. ve Daha önemlisi bizzat Peygamber Efendimiz s.a.s tarafından kurulan Medine İslam devletinin hakim olduğu topraklarda yeller esmekte ve bugün suudi arabistan'da toplu seks partileri düzenlenmektedir. Yani Habibin kurduğu devlet yıkılmışken bizlerin kurduğu teşkilatta yıkılır. Bizler davamızı ne kadar özümsersek ne kadar sahip çıkarsak, teşkilatlarımızı ne kadar korur ne kadar bu çizgide devam ettirirsek, Allah'ın koruması da o denli bizim yanımızda olacaktır.

Şayet biz bozulursak teşkilatlar da bozulur. Bozulmuş bir teşkilat; hak olan, sapasağlam olan, tertemiz olan bir davayı taşıyamaz. Allah tertemiz bir topluluk çıkartır ve davayı bizden alır onlara verir. Allah muhafaza eylesin. Dinini davasını bizimle kaim eylesin. Emanetini Davasını bizden almasın.

11. Bizi yönetenler bozuk olabilir mi? Bozulabilir mi?

Evet, tarih bunun örnekleriyle doludur yakın dönem Milli Görüş tarihinde numan vakası hala tazeliğini korumaktadır. Efendimizin s.a.s'in Hz.Osman'dan bile önceki vahiy kâtibi abdullah bin ebi serh de çok önemli bir numunedir

12. Peki bize düşen nedir?

Şeytanın, siyonizmin, batının ve batılın; teşkilatlarımızın dışından olduğu gibi içerisinden de bize karşı mücadele ettiğini, ve hatta nefsimizle beraber kendi içimizden bile mücadele ettiğini unutmayacağız.

Bu nedenle her daim uyanık olacağız. Allah'ın kopmaz ipine sımsıkı tutunacağız. Sünneti Seniyyeden bir an bile ayrılmayacağız. Erbakan Hocamızın bize göstermiş olduğu yolda sözlerini de her daim aklımızda tutacak, Her toplantının arkasından okuduğumuz Asr suresine uygun olarak iman etmeye salih amel işlemeye Ve BİRBİRİMİZE DE HAKKI tavsiye etmeye ve tüm bunlarda devama sabretmeye gayret göstereceğiz. Hayatı, İman ve Cihad olarak kabul edecek. Cihadı yaşamak ve yaşatmak olarak görecek. Bu yolda ne sadece aklımıza ne sadece yüreğimize tabi olacak her ikisiyle orta yolda devam edeceğiz. İslam'ın beş temel kuralında olduğu gibi Okuyacağız, Bileceğiz, Düşüneceğiz, Akledeceğiz, Yaşayacak ve Yaşatacağız.

Kuranda hiç akletmezmisiniz hiç düşünmezmisiniz diyen Rabbimizin sesine ses verip, Bu senden midir yoksa Allah'tan mıdır diyen sahabeyi taklit edip yanlış içimizden bile çıksa gerekirse kılıçlarımızla düzelteceğiz. ve Rabbimizden başka kimseyi, ne makamları, ne malı, ne liderleri ne de teşkilatlarımızı putlar edinmeyeceğiz.

Hocamıza verdiğimiz sözü tutacak, canla başka hayatımızın ve takatımızın sonuna kadar cihada devam edecek ve gelecekten asla ümit kesmeyeceğiz. Biz inanıyoruz ki Allah bize yardım eder, Allah bize yardım ederse ancak biz galip geliriz kimse bize galip gelemez. Selam Sadıklara Olsun.

Selam Milli Görüşçülere olsun. Zafer İnananlarıdır ve Zafer yakındır...

 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER