VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 10 September 2021 07:53:49

0 Yorum

Kez Okundu.

Ankara’dan İstanbul’a PCR Testi Protesto Yürüyüşü

PCR zorunluluğundan ötürü otobüse alınmadı; Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşe geçti 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hapiste olduğu 1998’de Recep Tayyip Erdoğan’a Özgürlük Platformu’nun başkanlığını yapan Ahmet Tanman, PCR zorunluluğundan ötürü bilet alamadığını söyleyip yaya olarak Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşe geçti.

PCR zorunluluğundan ötürü otobüse alınmadı; Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşe geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hapiste olduğu 1998’de Recep Tayyip Erdoğan’a Özgürlük Platformu’nun başkanlığını yapan Ahmet Tanman, PCR zorunluluğundan ötürü bilet alamadığını söyleyip yaya olarak Ankara’dan İstanbul’a yürüyüşe geçti.

Coronavirus (Covid-19) aşısı olmak istemeyip PCR testi de vermeyen Ahmet Tanman'a seyahat için bilet verilmedi. Ankara’dan İstanbul’a havayolu, karayolu ve demiryoluyla bilet alamayan Tanman, ailesinin yanına gidebilmek için yaya olarak yola çıktı.

Ankara’da ilk meclis binasının önünden İstanbul'a doğru yürüyeceğini belirten Tanman, “Evet, şu an Ankara’dayım. Ankara’dan İstanbul’a, evime döneceğim. Uçak bileti alacaktım maalesef alamadım. Sebebi ise aşı olmadığımdan dolayı PCR testi lazımmış.

Üzülerek söylüyorum ki keşke bu tip bir durumla karşı karşıya gelmeseydim. Ben de buradan evime yürüyerek dönme kararı aldım, Allah nasip ederse.” dedi. Aşı ve PCR testi yapmadıkları için çoğu insanın uçak biletinin yandığını belirten Tanman, “Bu duruma gerçekten üzüldüm.

Ben sayın Cumhurbaşkanımın burada yanıltıldığının farkındayım. Film kurulu diyorum, maalesef bu konuda yanılıyorlar ve insanları yanıltıyorlar.

Bugün geçmişime baktığımız zaman dedelerimiz, büyüklerimiz ne yerdi ne içerdi? Üstelik şu an pozitif olan kardeşlerimize 16 tane hap içiren bir doktor tarihte yoktur. Hangi doktor hastasına 16 tane hap içirdi?

Bunun emsali yoktur. Üzülüyorum bu duruma. Film kurulunu bir daha gözden geçirecektir. Gerçek bilim kurulunun kurulacağına da inanıyorum, hiç şüphem yoktur. Ben şu an yürüyerek evime, İstanbul’a gideceğim. Sadece şunu söyleyeyim, inanmış olduğum yol ne olursa olsun dönüp arkama bile bakmam. Allah yar ve yardımcım olsun der yoluma çıkarım.” ifadelerini kullandı.

Bugün Ankara merkezden yola çıkan Tanman, yol güzergahını şu şekilde belirtti: “Kızılcahamam, Gerede, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Gebze ve 14 Eylül İstanbul”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER