VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 November 2021 08:29:20

0 Yorum

Kez Okundu.

Almanya Çifte Vatandaşlığa Onay Verdi

Almanya’da çifte vatandaşlığa onay

H24/Avrupa 

Sadece AB vatandaşlarına tanınan çifte vatandaşlık hakkına, Almanya'da SPD Yeşiller ve FDP arasında kurulacak komisyonun programına göre Türkler de sahip olabilecek.

Almanya’da SPD Yeşiller ve FDP arasında kurulacak yeni koalisyonun programına göre artık Türkler çifte vatandaş olabilecek.

Sadece AB vatandaşlarına tanınan bu hakka artık tüm yabancılar sahip olacak. Ayrıca vatandaş olmak için getirilen kriterler de hafifletiliyor.

Koalisyon metninde konu hakkında „ Modern bir vatandaşlık yasası yapacağız. Bunun için çok vatandaşlığı mümkün hale getireceğiz ve Alman vatandaşlığı almayı kolaylaştıracağız‘‘ şeklinde bir ifade yer aldı. Koalisyon metnine göre bir yabancı artık 5 yıl sonra vatandaş olacak.

Başarılı bir entegrasyon süresi geçirmesi halinde bu süre 3 yıla inecek. An itibariyle bu süre 8 sene. Almanya’da doğan çocuklar ise ebeveynlerinden birinin 5 yıl boyunca yasal bir oturumu olması halinde Alman vatandaşlığı hakkı alacaklar. Koalisyonun bu yeni vatandaşlık adımı bir paradigma değişimi olarak nitelendiriliyor.

Daha önceki yıllarda özellikle sağ partilerin engellediği çifte vatandaşlık hakkı böylece yeniden elde edilmiş olacak. Koalisyon programında ayrıca ülkedeki yabancıların ve müslümanların uyumu ve birlikte yaşamı hakkında yapıcı öneriler ve tespitler bulunuyor.zz

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER