VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 09 March 2020 14:47:10

0 Yorum

Kez Okundu.

Ali Babacan’dan flaş Abdullah Gül açıklaması: Ayrıldılar mı?

Ali Babacan'dan flaş Abdullah Gül açıklaması: Ayrıldılar mı?

H24/ SİYASET

AKP'den istifa eden Ali Babacan, katıldığı TV programında partisi ile ilgili açıklamalarda bulunurken "Abdullah Gül ile ayrışma var mı?" sorusuna da cevap verdi.

 

AKP’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan, FOX TV’de yeni partinin kuruluşuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Babacan, partisinin 90 kurucu üyesinin hafta sonu bir kampa girdiğini ve tüzüğün son halinin ortaya çıktığını belirterek bugün İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçesini vereceklerini açıkladı.

 

ABDULLAH GÜL İLE AYRIŞMA VAR MI?

Babacan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili bir ayrışma yaşadığı iddiasını içeren haber ile ilgili olarak "Kadromuz siyasete yeni kazandırdığımız kişilerden oluşuyor" diyerek "Bizim parti hazırlık çalışmalarında bize tecrübesiyle ve fikirleri ile çok destek oldu." açıklamasında bulundu.

Babacan'ın Abdullah Gül ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

 

"Abdullah Gül ile çok eski dostuz. Ben siyasete girmeden önce tanıyordum. Beni siyasete davet eden kendisi. Bizim parti hazırlık çalışmalarında bize tecrübesiyle ve fikirleri ile çok destek oldu. Ama siyasi kadronun tamamı biz ve bizim arkadaşlarımızdan oluşan kişiler. Bu kadronun mümkün olduğunca siyaseti bilen ve siyasete yeni kazandırdığımız kişilerden oluşuyor. Listemizde göreceksiniz ki daha önce siyaset yapmamış isimler. Yüzde 30 kadın üyelerden oluşuyor. Yüzde 20'ye yakın 30 yaş altı var. Tüzüğümüze genç ve kadın kotası koyduk. Engelli kotamız var."
https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER