VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 July 2021 22:21:20

0 Yorum

Kez Okundu.

Akşener Bitlis’ten Esnafın Sesi Oldu

Meral Akşener: "Size 3 milyar Euro verelim, bizdeki bütün Afganlı göçmenleri alın"

H24/Siyaset

​Esnaf ziyareti kapsamında geldiği Bitlis'te konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Avusturya Başbakanının Afganistanlı göçmen açıklamasına karşın, "Size 3 milyar Euro verelim, bizdeki bütün Afganlı göçmenleri alın." dedi.
Hava yoluyla Van'a, oradan da kara yoluyla Bitlis'e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Dere Üstü Islah Projesi" kapsamında iş yerleri yıkılacak esnafları ziyaret etti.

Bir 3 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


Esnaf ziyaretinin ardından Merkez Ulu Camii önünde kendisini bekleyen halka hitap eden Akşener, esnafın sesini duyuracaklarını söyledi.

2010 yılı referandumunda "hayır" çalışması için Bitlis'i kendisine pilot bölge seçtiğini hatırlatan Akşener, Bitlis'i önemsediğini söyledi.

Türkiye için de dünya için de esnaf, o ülkenin bel kemiği olduğunu vurgulayan Akşener, en büyük istihdamı esnafın oluşturduğunu, yıkılan dükkanların, yıkılmasına itiraz eden esnafın, yapılan haksızlıkları kamuoyuna duyurmak için geldiğini belirtti.

Akşener, "Bitlis'te şoka girmiş durumdayım. Bitlis'e çok gelip giden bir politikacıyım. İlk defa bugün duydum. İnşaatlar yapılıyor, belediye çürük raporu veriyor, insanlar içine girmeden inşaatlar yıkılıyor. Üç harfliler devreye giriyor, birileri cep dolduruyor. Böyle bir hainlik olmaz." dedi.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava görseli olabilir

Dükkan sahiplerinin kahirekseriyatının inancı, Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanların bu işte haber olmadığını düşündüğünü belirten Akşener, "Ben buradayım. Türkiye'de 7'den 70'e herkes duyacak. Sayın Erdoğan'da duyacak, bakanları da duyacak. Hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanının, burada kurulmuş harami düzene ne yapıp yapmayacağını hep birlikte göreceğiz. Bunun çok sıkı takipçisi olacağım. Öyle gürültü çıkaracağım ki duymayan kalmayacak." diye konuştu.

Avusturya Başbakanının, "Biz para verelim, tüm Afganlı göçmenler Türkiye'de kalsın." sözlerine Akşener, "Bir gazeteci arkadaş dedi ki bu Avusturya başbakanı densiz adam demiş ki 'Bütün göçmen Afganlar Türkiye'de kalsın, biz de para verelim.' Ben burada Bitlislilerin huzurunda Avusturya Başbakanı olan arkadaşa diyorum ki, biz size 3 milyar Euro verelim arkadaş, sen bizdekilerin tamamını al." ifadesini kullandı.


Kaynak: İlkha Bitlis Şükrü TONTAŞ

 

Bir 3 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve kalabalık görseli olabilir

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER