VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 22 March 2022 01:12:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Ak’li Vekiller Adana’daki saldırıya tepki gösterdi

AKP'nin 2 milletvekili vicdanının sesini dinledi, Adana'daki saldırıya tepki gösterdi

Adana'da vicdan sahibi her insanı ve Müslümanı rahatsız eden görüntülere, vicdanının sesini dinleyen Ak Parti'li iki milletvekili de tepkisini dile getirdi.

Ak Parti’nin 2 milletvekili vicdanının sesini dinledi, Adana’daki saldırıya tepki gösterdi

Furkan Vakfı’nın Adana’daki yürüyüşüne katılanlara polisin saldırısı tepki çekti.

Alparslan Kuytul’un kurucusu olduğu Furkan Vakfı'nın üyeleri, tutuklu 8 gönüllüsü için Seyhan ilçesinde eylem yapmak istedi. Aralarında Alparslan Kuytul’un da yer aldığı gruba polis müdahale etti. Furkan Vakfı’nın paylaştığı görüntülere göre polis, aralarında kadınların da olduğu eylemcileri coplayarak biber gazı ve plastik mermi sıktı.

Furkan Vakfı'nın hesaplarından yapılan paylaşımlarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "görevden alınması" istenirken, vakıf üyelerine yapılan polis müdahalesi AK Partili milletvekillerinin de tepkisini çekti.

 

‘EN ETKİN ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI’

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Dün Adana’da olan bitenler tek kelime ile vahşettir” diyerek, “Kimden gelirse gelsin, kime karşı işlenmiş olursa olsun. Bu vahşetin fotoğrafını tarihin ve toplumun hafızasından silecek tek şey tüm faillerin en etkin şekilde cezalandırılmasıdır” ifadelerine yer verdi.

 

AK PARTİLİ BABUŞCU DA TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu da Orhan Atalay’ın mesajını kendi profilinde paylaştı.

Babuşcu aynı zamanda gazeteci-yazar Sibel Eraslan’ın “Başörtüsüne özgürlük adına ömrümüzü verdik… Tesettürlü kadınların eğitimi ve meslek sahibi olması için göğüs gerdiğiniz onca çile, onca sabır, onca dirençten sonra, Başörtülü bir kadının elindeki copla, kemiklerini kırarcasına bir başka kadını dövmesi beni tam anlamıyla şoke etti” ifadelerinin yer aldığı paylaşımını da kendi Twitter hesabından paylaştı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER