VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 November 2022 00:48:15

0 Yorum

Kez Okundu.

Adım Cenaze

ADIM CENAZE…

Dünya Fani, Ölüm Ani… Biz insanoğlu olarak Allah’ın bizlere biçtiği ömrü yaşıyoruz ve vaktimiz zamanımız gelince bu fani dünyadan ebedi âleme iltihak ediyoruz. Kimilerine göre ölüm kurtuluş, kimilerine göre ışıklar içinde uyuma kimilerine göre bu dünyada aldığımız nefesin hesabını verme zamanının geldiği anlamına geliyor.

Biz Müslümanlar dünyaya gelmemizde bir amacımız var. Bu amacı da Allah (C.C.) bizlere bildirmiş. Allah (C.C.) hiçbir insanoğluna taşımayacağı yükü vermemiş. İnsan yaşamı boyunca insanlığa hizmet etmek için mücadele ettiği gibi, bir kesim içinde kendi menfaati ve kibrine hizmet için hayatını idame ettirir. Her insan bu dünyada ona biçilen hayatı tamamladığı zaman kimi Cami, kimi Cem Evinden son yolculuğuna uğurlanır.

Bu hayatta yaşayan herkes konumu ne olursa olsun her insan ölümü tadacaktır. Ömrü hayatını nasıl geçirirse geçirsin bir insanın bedeninden ruhu çıkınca ne ismi kalıyor nede makamı. Bir bakalım etrafımıza yaşadığı zaman bir ismi var herkesin. Hak vaki zaman geldiğinde yaşam sona gelince Allah (C.C.) farklı rakamlarda biçtiği ömür bitince herkesin isimi cenaze oluyor. Bir bakalım şöyle aile, akraba veya komşumuzdan biri vefat edince kullandığımız isme…

Örnek verecek olursak komşunun cenazesi var deriz. Cenaze kim? Komşuda Fadime teyze, Ahmet amca, Akrabada Ali dayı, Ayşe hala, ailede Baba, anne, abla, kardeş veya abilerin isimleri mevcutken bu hayattan göçtüğü zaman sadece ismi Cenaze oluyor.

Taziye için her gelenin kullandığı isim Cenaze nerde?

Cenaze nereye defnedilecek? Veya merhum çok iyi insandı kelimelerinden başka isim kullanılmadığı bir dünyada ne olursan ol adın Cenaze olarak defnediliyorsun. Peki, bizler yaşadığımız bu hayatta neyimize güveniyoruz? Dünyadaki unvana veya bulunduğumuz konumla övünerek insanlara tepeden neden bakıyoruz…

Dünya Fani, Ölüm Ani, Neticede Adım Cenaze.

Selam ve dua ile…

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER