VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 December 2022 06:46:09

0 Yorum

Kez Okundu.

ABD Savaş Gemisinde Yangın

Amerika Uçak Gemisinde Büyük Yangın

H24/ Dünya

 Amerika Uçak Gemisinde Büyük Yangın Abraham Lincoln uçak gemisinde büyük bir yangın çıktı.

 ABD Savunma Bakanlığı, Abraham Lincoln uçak gemisinde çıkan yangını onayladı. Bu yangında en az 9 deniz kuvvetleri askerinin yaralandığı belirtildi. Aynı zamanda ABD ordusu, olaydan bir gün sonra yaptığı açıklamada; hafif yaraların söz konusu olduğunu ve yangının geminin güvenlik ekibi tarafından hızla söndürüldüğünü duyurdu.

ABD Donanması sözcüsüne göre ise, altı kişi yaralandı. San Diego merkezli ABD Üçüncü Filo sözcüsü Teğmen Samuel Boyle, "Şu anda Lincoln'ün yangın nedeniyle ana limanına dönme planı yok" dedi.

Boyle; yangının yeri, derecesi ve süresi gibi daha fazla ayrıntının henüz tam olarak mevcut olmadığını ve denizcilerin yaraları hakkında herhangi bir ayrıntı bulunmadığını söyledi. Bu ABD Ordusu yetkilisine göre, yangının nedeni araştırılıyor. Bu yılın başlarında uçak gemisi Abraham Lincoln, Japon kuvvetleriyle tatbikatlar yaptığı Kore yarımadası yakınlarında faaliyet gösteriyordu.

Bu gemi, Japon kuvvetleriyle tatbikat yapmak üzere Doğu Denizi olarak da bilinen Japonya Denizi'ndeydi ve Güney Kore'nin Yonhap haber ajansı, bilgili kaynaklara dayandırarak, "Abraham Lincoln" uçak gemisinin bölgede faaliyet gösterdiğini duyurdu.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER