VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 February 2022 18:10:49

0 Yorum

Kez Okundu.

A Haber Ajans’ından Baylaz’a Ödül

OSMAN BAYLAZ’A A HABER AJANSINDAN ÖDÜL

H24 | Ekonomi/ Basın Ödülü

 Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansı’nın “Güneydoğu’da Yaşam Var” adlı projesinde 2020-2021 yılının en başarılı iş adamı seçilen Bingöllü hayırsever Osman Baylaz’a ödülü verildi.

A Haber Ajansı’nın genel yayın yönetmeni aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu Üyesi olan Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın iş insanı Baylaz’ı ziyaret ederek ofisinde başarılar dileyip onu ödülünü takdim etti.

OSMAN BAYLAZ KİMDİR..!

Bingöl merkez Mazrafaki'de, iyi bir siyasetçi, kabul gören bir kanaat önderi ve garip gurebanın koruyucusu bir babanın oğlu olarak dünyaya gözlerini açtığında tarih, 1972'ydi.

1980 darbesinde henüz çocuktu ve zorlu geçen çocukluğunda ilkokulu Bingöl Yenişehir İlkokulu'nda tamamladı.

Babasının 1987'de Ankara'ya gidişiyle birlikte yeni yaşamına burada devam etti ve ortaokul ile lise eğitimini Özel Yükseliş Koleji'nde tamamladı.

Yükseköğrenimine ise Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde devam etti. Bu süreçte bir yıl İngiltere'de kalıp dil eğitimi aldıktan sonra ailevi sebeplerden ötürü Türkiye'ye döndü.

Siyasette yoğun bir mesai harcayan babası kadar onlar da aile olarak tempolu bir yaşamın içinde buluyordu kendilerini. Misafir yoğunluğuna alışmış, bir siyaset ofisi kadar yoğun bir hanenin içinde büyüyorlardı kardeşler olarak… Ve yıllar su gibi akıp geçiyordu.

1996'da kıymetli eşiyle dünya evine girerek yeni bir hayat kapısını aralayınca, artık ayakları üzerinde daha sağlam durması gerektiğinin farkındaydı. Memleketin hemen her hanesine dokunan ve kamuda iş sahibi olmalarına vesilen olan merhum Haydar Baylaz'ın oğlu olmasına rağmen memuriyet hayatını hiç düşünmedi.

Babasının hayata vedasından sonra ise en büyük gayesi, baba mirası olarak kabul gördüğü “Yoksulun yanında olmak, garip gurebayı yalnız bırakmamak” desturunu yaşatmaktı. Osman Baylaz… Namı diğer, Zaza Baylaz…

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER