VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 January 2020 21:25:11

0 Yorum

Kez Okundu.

700 bin kişi Türkiye’ye ilerliyor

ABD açıkladı: 700 bin kişi Türkiye’ye ilerliyor

 

ORTADOĞU

ABD açıkladı: 700 bin kişi Türkiye’ye ilerliyor Rusya’nın İdlib’e düzenlediği hava saldırısı sonrası bölgede sıcak gelişmeler yaşanıyor.

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, "700 bin kişi Türkiye sınırına ilerliyor. Bu uluslararası kriz yaratacak" dedi.

İnsanlık krizinin, kaosun ve şiddetin 9 yılı aşkın bir süredir devam ettiği Suriye’de, Esad güçleri ve Rusya’nın İdlib bölgesine yönelik hava saldırısı uluslararası kamuoyunu harekete geçirdi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün saldırılar ile ilgili olarak, “Saldırılar durmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseriz” çıkışının üzerine Rusya Hava Kuvvetleri’nin İdlib’e bağlı Ariha’daki bir kliniği vurması üzerinde ABD’den flaş bir açıklama geldi.

SON ÜÇ GÜNDE SALDIRILAR ARTTI

Bir dönem ABD’nin Türkiye Büyükelçisi olan ve şu an ABD’nin Suriye’den Sorumlu Özel Temsilcisi olarak görev alan James Jeffrey çok net açıklamalarda bulundu. Son üç günde Moskova ve Şam yönetiminin bölgedeki saldırılarını artırdığını açıklayan Jeffrey katıldığı basın toplantısında, “Suriye’nin kuzeybatısındaki 700 bin kişi evlerini terk ederek Türkiye sınırına doğru ilerlemeye başladı. Bu durum uluslararası bir kriz yaratacak” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER