VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 March 2022 01:17:02

0 Yorum

Kez Okundu.

6’lı Masada 2.Tur Görüşmesi

6 muhalefet lideri ikinci kez buluştu

H24/ Siyaset

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakatı'na imza atan 6 partinin genel başkanları bugün ikinci kez "çalışma yemeği" formatında bir araya geldi.

Masada yeni seçim yasası düzenlemesi, seçim güvenliği, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritası var.

Ahlatlıbel zirvesinden 1 buçuk ay sonra ikinci kez çalışma yemeğinde buluşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun toplantısı 19.40’da Deva Partisi Genel Merkezi’nde başladı.

YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

DEVA Partisi lideri Babacan, 6'lı zirve öncesi liderleri tek tek ziyaret etmişti. Toplantıda masaya yatırılacak gündem başlıkları arasında yeni seçim yasası düzenlemesi, seçim güvenliği, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritası, olası bir ittifaka dair ilke ve değerler ve ekonomi var.

6 muhalefet lideri "geçiş süreci" için kurulan altı kişilik komisyonun nasıl çalışacağı üzerinde de karar bildirecek. Yeni iş birliği alanlarının da konuşulacağı 6'lı zirvede, bundan sonraki süreçte izlenecek strateji ele alınacak.

BİR SONRAKİ TOPLANTININ EV SAHİBİ DEMOKRAT PARTİ OLACAK

Her ay bir liderin ağırladığı 6'lı zirvenin nisan ayındaki ev sahibi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın olacağı öğrenildi. Uysal’ın liderleri bir iftar yemeğinde ağırlayacağı öğrenildi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER