VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 April 2022 17:01:50

0 Yorum

Kez Okundu.

4M Bir Dönüşüm Hikayesi

4 M

H24/ Makale/ Talip AKSOY 

Müslümanlar ve halleri üzerine serzenişimizdir

Binlerce selat ve selam sana olsun!  Ey alemlerin sultanı Hazreti Muhammed A.s,  ehline beytine sahabine rahmet ve selamlar olsun. Ramazan ayının bereket ve feyizini yaşayanlardan oluruz temenni ve duasıyla bayramınız mübarek olsun.

Allah Teala dan da mazlum coğrafyalarda ezilen esaret altındaki mekanlar, kutsal mekanların başında Siyonizm’in esaretindeki Kudüs ve Emperyalist uşağı Suud krallığının gölgesindeki Kabe’nin de kuruluşuna vesile olur. Cezaevlerinde ve sürgünlerde ki Sahsiyetlerin özgürlüğe kavuşması için önce mücadele sonra dua ediyoruz.

Dünyayı idare eden siyonizm ve emperyalistlerin planları içerisinde İslam’a karşı olan işbirlikçi idareler tarafından bir alternatif olarak çalışmalar yapılıyor.

İslam alemi Müslümanların halleri hep değişken ,tarihte, bir kıyam bir silkiniş bir zafer ve sonrasında saltanat ile birlikte fetret devreleri geçirmişlerdir.

Tarihsel Son 50 yılı baz alırsak Türkiye’de İnanç ve dava anlamında mücadele veren kesimler, zorlu Sartlarla birlikte bir noktayı ivme olarak yakaladılar

İslam’ın ismiyle İslamcılıkta taraflı adaletten, haktan insanlıktan yana nasipsiz Arap ve işbirlikçi yöneticilerin yaptıkları pervasızlıklar zulümler, maalesef kerbalaları yaşamaktadırlar.

Yemen’de, çeçenyada, Afrika’da Irak’ta Suriye’de Lübnan’da İslam coğrafyasının tamamında işbirlikçi yöneticiler ve emperyalist satanist Siyonistler planlarını işlemektedirler.

Maalesef Dünün mazlumu olan gençler, hanım kardeşler bugün Türkiye’de iktidarda en üst düzeyde konforlu bir şekilde otoriteye tabii olmuşlardır.

Başı kapalı hemşire bile olamayan. Mazlum mustazaf bacımız bugün polis olup çarşaflı kadını Adana’da jopluyabiliyor, cezaevinde ise çıplak arama yapabiliyor kadar vicdansız olabiliyor.

Mazlum ve mücahit! Olan arkadaşlar bugün Osmanlıcı, ulusalcı ve zalimleri seçici olabiliyor oldu maalesef.

1960 dan sonra İslam’ın siyasal harekâtını başlatan Merhum Necmettin Erbakan hocamız bu davayı yaşamış ve bu dava uğrunda dünyanın saltanatını değil ahireti kazanmak uğruna mazlumların hamisi zalimlerin oyun bozanı olmuştur.

Kurduğu teşkilatlara hep entrikalarla, hep ihanetlerle başetmeye çalışsada! yinede 40 yıllık kazanımlarına en büyük baltayı teşkilatlarında yetişmiş sözde talebeleri isbirlikçiler vermiştir.

Siyonizm ve emperyalistler masonların yapacağı cürümler bellidir. Kapasiteleri keza, ama yaptıkları 28 Şubat mühendisliğiyle toplumu gerçekten dönüştürdüler.

Erbakan hocanın milli görüş fikriyatinda kopanlar, ve sekülerleşen Müslümanlar artık her alanda erozyana uğrayıp kimyalari çok hızlı bir şekilde değişime uğradı.

Akp ile birlikte cemaatler yine siyasete dahil oldular, cemaatlerin dışında kalanlar hain, terörist v.s oldu! Daha sonra menfaat çatışmaları sonunda ulusalcılar da akp ye entegre oldular.

Dünün mazlum ağabeyleri, radikal gençleri, bugün Anıtkabir’de, protokol masalarında , kimi kadeh tutuştur, kimi manitasıyla başka işler yaparken altyapısında ise iyi niyetli saf dava inancı! Olan insanların sırtına binerek, ihale, rantlarına rant katmaktadırlar.

20 yıldır Namazlı, ihlaslı,Muşahitimiz yönetime adalet getirecek diyenlerin çoğu namaz bile kılmaz, adalet yerine beline, diline ,cebine sahip çıkamayacak kadar ucuzlaşmışlardır. Her zaman durumdan vazife ve fırsatlar çıkarılan bir düzlemde bir bildiği var! Sus ! Beka sorunu! Öne munit? Ey İsrail! Ey Putin ey ey ey! Diyerek İsrail’le normalleşmeye Kudüs’ün özgürleştiği kadar ağzı açık eski akıncı vekilleri bile görüyoruz.

Sabah akşam başka olan bu bizim cenap her alanda bozuldu maalesef, vicdanen bakalım mı ? Kendimize bir muhakeme yapalım mı?

Allah rızası için siyaset yaparken, mücahit idik . Mücahitlikten sandıkları korumaya ve can siperane oylara sahip olmak için müşahitler olduk !

Müşahit olduk belediyeyi hükümeti kazandık daha sonra adalet yerine, okçular tepesini terkederek, Mutahit, sanatçı, holding, her alanda konforlu lüx bir yaşamla Medine İslam devletini yaşıyoruz modunda gafilane bir şekilde yaşıyoruz.

Güç zehirlenmesi ve gelinen bu makamlar, yatlar, rezidanslar, kadınlar, oğlanlar dan sonra tekrar cami cemaati, bayrak direğine bayrak takmayı, teşkilatta çaycı olmayı, partide en alt kademede görev yapmayı düşünmeyiz, aklımızdan bile geçirmeyiz.

Çünkü bu cenap dönüştürülmüştür. Dönüşümü gereği yerelde ulusalda ve global olarak misyonlara uyumlu sadece kalıbı İslamcı gözüken ihtiras, kibir, enanniyetli birer makinalı tüfek gibi her şişe her yere saldıracak kadar, değişecek kadar değişmişlerdir.

Düne kadar düşman oldukları İsrail, ABD, Suudi kralları, Esad’ı, her kimi varsa mhpsi hdpsi v.s ile sonradan iş tutabilmektedirler.

Hakkın hakikatin yanında değil zalimlerin, çıkarın menfaatin paranın yanında durarak çukur din tacirliği, siyaset hokkabazlığı ile toplumun nezdinde beklenen İslam’ın adalet, liyakat ve temiz siyasetinin umutlarını bitirdiler.

-Namazımız bizi kötülüklerden alıkoymuyorsa bir adet ve geleneğe dönüşmüştür

 -Tesettürümüz bizi iffetli kılmıyorsa bir modaya dönüşmüştür -Sakalımız bizi ahlaklı kılmıyorsa bir tarza dönüşmüştür.

 -Davamız bizi şahsiyetli kılmıyorsa bir rutine dönüşmüştür

 -İşte bu, ruh kaybıdır...

Toplum bu dönüşüme uğrayanlar yüzünden deist ateist oluverdi.

Sonuç olarak baktığımızda islamcılık aslında Amerikan tarzı islamcılık desek kalıbına oturur.

Başınız kapalı, sakallı, Takkeli namaz kılan, güzel kuran okuyanlar olabilirsiniz sıkıntı yok, düşünceniz fikrinizin bir önemi yok aslında sadece Amerika’nın istediği Müslümanlar ve İslamcılar olun yeterlidir. Bu yeterlilik sizi hep iktidarda tutacaktır. Çünkü ABD zaten sizi isteyerek bu zemine getirmiştir.

Ha ABD nin talep ve teklifleri ha Mekke müşriklerinin Rasullaha vazgeç bu sevdadan bu davadan dedikleri arasında ne fark var.

İnsanları İslâmi bir gelecek beklemenin nafile olduğuna ikna ettiler.

"O olmaz, onu geç!" diyorlar. Nasıl oldu da insanlar böyle bir ümitsizliğe kilitlendi? Çünkü onları sahte ümitlerle; ümitlerini kırmak üzere ümitlendirerek bir dönem yaşattılar. Sonuç olarak bütün yıkım , kirlenme ve don,isimden sonra bile Allah’ın vaadi var muhakkak ki nur tamamlanacaktır.

Bu bizimle yahut bir baska toplulukla dahi olsa layık olanları Allah seçer ve davası uğrunda er yapar.

 

Bir imtihanı geçebilmek adına bizlerde yaradandan  diyoruz ahiret imtihanimizi sadiklardan ve dava eri sahsiyetlerden eyle!

Bizi ailemizi toplumumuzu ıslah eyle! Hakkı hak batılı batıl bilenlerden eyle!

Amin

Allah’a emanet olun

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

Talip AKSOY Talip AKSOY h24habrgmail.com Tüm Yazıları

BENZER HABERLER