VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 February 2022 20:39:37

0 Yorum

Kez Okundu.

4 Günde Kaç Mülteci Ayrıldı

4 Günde Kaç Mülteci Ayrıldı

H24/Dünya

 BM, Ukrayna'dan ayrılan mülteci sayısını duyurdu: 4 günde korkunç sayı 

 Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları sürerken, pek çok sivil yaşadıkları yeri terk ederek kendisi ve ailesi için güvenli bir yer bulmaya çalışıyor.

Birleşmiş Milletler (BM), Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Shabia Mantoo, Ukrayna'daki sivillerin durumuna ilişkin sorulara cevap verdi. Mantoo, ülke içinde yerinden edilen kişilerin sayısına ilişkin ellerinde henüz güncel rakam olmadığını söyledi.

368 BİN KİŞİ KOMŞU ÜLKELERE SIĞINDI

Şu anda sadece göçmenlerin sayısına ilişkin güncellemeleri olduğunu belirten Mantoo, Ukrayna sınırlarını geçerek komşu ülkelere sığınanların sayısının 368 bine ulaştığını belirtti.

Sözcü Shabia, dün Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının ardından ülke içinde 100 binden fazla sivilin yerinden edildiğini, 116 bin sivilin de uluslararası sınırları geçerek komşu ülkelere sığındığını bildirmişti.

Mantoo, "Uluslararası sınırlara doğru ve bu sınırlar arasında büyük hareketlilikler rapor ediliyor. Durum çok akıcı ve saat başı değişiyor." ifadelerini kullanmıştı. BMMYK, Ukrayna'da durumun daha da tırmanması halinde 4 milyon kadar sivilin ülkeden kaçabileceği uyarısı yapıyor.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER