VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 February 2022 00:35:40

0 Yorum

Kez Okundu.

3 Saat Süren Erkan Mumcu Erdoğan Görüşmesi

Erdoğan Dolmabahçe'de Erkan Mumcu'yla 3 saat görüştü iddiası

H24/ SİYASET

Erdoğan Dolmabahçe'de Erkan Mumcu'yla 3 saat görüştü iddiası Google Haberlere Abone ol Mahmut Övür, Dolmabahçe'de Erdoğan ile eski bakanlardan Erkan Mumcu'nun görüştüğünü ve ziyaretin 2,5 aydır 'ustalıkla' gizlendiğini yazdı. Erkan Mumcu "Ankara'da görüştük, hal hatır sorduk" dedi.

Seçim tartışmalarıyla birlikte ittifakları genişletme görüşmeleri de son günlerde hız kazandı. Eski başbakanlardan Tansu Çiller'in, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle parti kurma hazırlığı yürüttüğü ileri sürülürken eski bakanlardan Erkan Mumcu'nun da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü öğrenildi. Sabah yazarı Mahmut Övür, eski bakanlardan Erkan Mumcu ile Erdoğan'ın Dolmabahçe'de yaklaşık 3 saatlik baş başa bir görüşme yaptığını ve bu görüşmenin bugüne kadar 'ustalıkla' kamuoyundan gizlendiğini yazdı.

Övür'ün 'Erkan Mumcu ile sürpriz görüşme' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle: "Bir süredir bu cephede yine eski bir siyasetçinin adı sık sık konuşulur oldu. Çok genç yaşta siyasete hızlı girip, hızlı yükselen ve düşüşü de bir o kadar hızlı olan bir siyasetçiden, Erkan Mumcu'dan söz ediyorum.

Mumcu, uzun yıllardır kenara çekilmiş, zaman zaman konuşsa da siyasetle ilişkisini askıya almış bir siyasetçi. Ama siyasetten erken uzaklaşmasına rağmen iddialı ve genç olması onun tekrar siyasete döneceği ihtimalini kuvvetlendiriyordu. Peki, ittifakların genişlediği bugünlerde Mumcu'nun siyasete dönme ihtimali var mı?

Şimdi size siyaset kulislerine bile henüz inmemiş, bugüne kadar da ustaca saklanmış bir görüşmeden söz edeceğim. Çok değil, iki-iki buçuk ay önce Dolmabahçe Sarayı'nda Başkan Erdoğan'ın konuğu Erkan Mumcu'ydu. Denilenlere göre yaklaşık 3 saat süren baş başa bir görüşme gerçekleşti.

Mumcu, AK Parti'nin ilk iktidar döneminde Milli Eğitim, Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmış, 2005 yılında da biraz erken bir biçimde istifa ederek Anavatan Partisi'nin başına geçmişti. Ne var ki, eski merkez sağı yeniden canlandırma girişimi hüsranla bitince kenara çekilmek zorunda kalmıştı.

Bu nedenle, Dolmabahçe görüşmesinin eski bir başbakan ile bakanı arasındaki görüşmeden çok daha fazlası olduğuna şüphe yok. Ne konuşulduğu bilinmese de görüşmenin siyaset ağırlıklı olduğunu tahmin etmek zor değil. Ayrıca Başkan Erdoğan'ın yakın geçmişte bu tür etkili hamleler yaptığı da biliniyor. Bu görüşmeden somut bir sonuç çıkar mı, bir takvime bağlandı mı bilemem ama siyaseti hareketlendireceği çok açık."

ERKAN MUMCU: ANKARA'DA GÖRÜŞTÜK, HAL HATIR SORDUK

 Eski Anavatan Partisi Genel Başkanı ve eski Milli Eğitim Bakanı Erkan Mumcu, görüşmeyle ilgili olarak Odatv'den Caner Taşpınar'a şu açıklamayı yaptı: “Birkaç ay önce, Milli Eğitim Bakanı’nın değişim arifesinde davet ettiler, bir görüşme gerçekleşti.

Görüşme Dolmabahçe’de değil Ankara’da gerçekleşti. Bir nezaket ziyaretiydi. Hal hatır sormaktan fazla bir şey konuşulmadı. Bahsedildiği gibi politik içeriği olan bir konuşma gerçekleşmedi. Görüşme yarım saatten az sürdü. O dönemde orman yangınları vardı, ben meşgul etmek istemediğimi söyleyip ayrıldım.” Görüşmede ittifak konusunun ve siyasete dönme kararının konuşulup konuşulmadığı sorusuna ise Erkan Mumcu, “Ne seçim ittifakı ne siyasete dönüşle ilgili bir konu gündeme gelmedi” dedi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER